• In English
 • Уряд у 2018 році заклав фундамент для побудови ефективного держуправління, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 15:48

  Уряд у 2018 році заклав міцний фундамент для продовження реформи державного управління та побудови ефективного державного апарату. Про це сьогодні заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко на засіданні Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

  У своєму виступі він наголосив на ключових результатах і викликах у реалізації Стратегії реформування держуправління. У фокусі реформи – підвищення якості урядових рішень, формування професійної державної служби, електронне урядування та надання послуг громадянам.

  «Уряд завершує реорганізацію міністерств. Наша мета – перезавантажити застарілу пострадянську систему та перетворити міністерства на потужні центри формування державної політики», – наголосив Олександр Саєнко.

  Він підкреслив, що одним з основних викликів є позбавлення міністерств невластивих функцій – управління майном, інспекцій та наглядів. Для фокусування міністерств на формуванні політики було створено нові структури – директорати, що відповідають за стратегічне планування та формування політик.

  Для залучення до нових директоратів найкращих в Україні професіоналів було оновлено конкурсну процедуру, підвищено вимоги на нові посади держслужби та запущено сучасний портал вакансій – career.gov.ua, через який вже більше 29 тис. кандидатів змогли подати документи он-лайн. Конкурс на нові посади держслужби становить у середньому 25 кандидатів на місце, що свідчить про формування іміджу держави як конкурентного роботодавця. Для підвищення якості та об’єктивності відбору на базі Національного агентства з питань державної служби було відкрито сучасний Центр оцінювання, де кандидати на посади держслужби зможуть проходити тестування.

  Головне завдання реформи – побудувати сучасне, прозоре та сервісно орієнтоване державне управління, в центрі якого громадянин та його потреби. Україна досягла значних успіхів у впровадженні електронного урядування. 118 електронних послуг вже запущено. Зростає кількість громадян, які користуються новими та зручними сервісами. Урядування стає більш прозорим. Україна на другому місці серед країн, що досягли найбільшого прогресу у відкритті даних за останні чотири роки.

  Олександр Саєнко нагадав, що у 2018 році експерти програми OECD/SIGMA вперше в Україні провели комплексну оцінку системи державного управління та підготували рекомендації для подальшого розвитку державного управління відповідно до європейських принципів. Адже ефективне державне управління – важлива передумова євроінтеграційного курсу України, і ЄС надає значну експертну, технічну та фінансову підтримку реформі.

  Також на основі рекомендацій європейських експертів та аналізу досвіду реалізації реформи у попередні роки Уряд оновив Стратегію реформування державного управління до 2021 року. Це важливий крок для успішного продовження реформи та забезпечення її незворотності.

  «Подальші результати реформи залежатимуть від спільної командної роботи та реальних практичних дій Уряду, Парламенту та усіх державних органів, включаючи ефективну роботу державної служби», – підкреслив Міністр Кабінету Міністрів України.

  Довідково

  SIGMA - це спільна ініціатива Європейського Союзу та Організації з економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) для допомоги країнам Центральної та Східної Європи в модернізації системи держуправління та підготовці до вступу в ЄС.

  Уряд у 2018 році заклав фундамент для побудови ефективного держуправління, – Олександр Саєнко