• In English
 • Уряд схвалив призначення 89 державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва
  Міністерство культури України, опубліковано 14 березня 2018 року о 17:08

  З метою стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва та засвідчення їхніх видатних особистих досягнень Уряд схвалив призначення 89 державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва. Відповідний проект Указу Президента був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 14 березня.

  Рішення щодо кандидатур на одержання державних стипендій прийнято Комісією Міністерства культури з питань призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва. До проекту Указу включено 89 претендентів (17 довічних та 72 дворічні державні стипендії). Після підписання зазначеного Указу кількість стипендіатів, які будуть отримувати довічні державні стипендії, складатиме 298 осіб, дворічні  стипендії - 294 особи.   

  Встановлений розмір стипендії складає 1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір стипендії складатиме з 1 січня 2018 року – 2060 грн., з 1 липня –  2153 грн., з 1 грудня – 2246 грн.

  Прийняття  цього  нормативно-правового акта  сприятиме  реалізації державної  політики   щодо стимулювання  творчої  праці,  підтримки та поліпшення матеріальних умов життя діячів  української  культури і мистецтва та соціального захисту професійних творчих працівників і працівників культури.