• In English
 • Український «зелений» бізнес має всі шанси розвиватися за зразком китайських гігантів

  У рамках візиту до Китаю Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук відвідав виставку унікальних розробок компанії «Huawei», де віце-президент напрямку «Smart PV Business Global Sales and Service» Ален Лі представив останні інновації у сфері digitalization, сонячній енергетиці та навіть штучного інтелекту.

  Під час зустрічі Ален Лі розповів про усі напрями діяльності та секрети успіху компанії.

  Зокрема, відзначається суттєвий приріст доходу компанії, який у 2017 р. сягнув майже 93 млрд доларів, а вже у ц. р. очікується понад 100 млрд доларів.

  Серед пріоритетів компанії – наукові дослідження та новації. Стабільно високі капіталовкладення у новітні розробки приводять до технологічного прориву. Саме це дозволяє компанії постійно бути в тренді та забезпечувати потреби сучасного суспільства.

  Так, у 2007-2017 рр. компанія інвестувала в розробку нових технологій більше 62 млрд доларів. З них у 2017 р. – близько 14 млрд доларів, а це фактично 15% від річного доходу компанії.

  Компанія має 14 дослідницьких центрів, з яких 5 установ займаються інноваціями у сонячній енергетиці. Зареєстровано більше 600 патентів у сфері енергетики.

  Зокрема, компанія постачає інвертори із digital-технологією управління сонячними електростанціями, забезпечуючи їхню високу продуктивність та надійність. Це також дозволяє швидше повернути інвестиції, вкладені у проект.

  У свою чергу Сергій Савчук презентував представникам компанії стрімкий розвиток сонячної енергетики в Україні.

  За підсумками візиту сторони дійшли згоди, що активність та потенціал українського ринку свідчать про можливості не лише широкого використання СЕС, а й виробництва інноваційного обладнання і матеріалів для таких об’єктів, у т.ч. у співпраці з китайським бізнесом.