• In English
 • Україна приєднається до Статуту Міжнародного центру реєстрації серіальних видань
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 06 березня 2019 року о 13:56

  Уряд підтримав пропозицію Держкомтелерадіо щодо приєднання України до Статуту Міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN).

  Це сприятиме входженню України в світовий інформаційний простір, забезпечить доступ до бібліографічної інформації, накопиченої в базі даних Міжнародного центру ISSN, та репрезентує на міжнародному рівні національну бібліографію серіальних видань України.

  До здобуття Україною державної незалежності надання серіальним виданням міжнародних стандартних номерів ISSN (The International Standard Serial Numbers) здійснювала Всесоюзна книжкова палата. З її переходом під юрисдикцію Росії цю роботу в Україні було припинено. Тому виникла нагальна потреба приєднатися Україні як суверенній державі до Міжнародної системи даних серіальних видань (ISSN), впровадження та контроль за функціонуванням якої здійснює Міжнародний центр реєстрації серіальних видань (Міжнародний центр ISSN). На сьогодні учасниками цієї системи є 89 країн світу.

  Постановою Кабінету Міністрів України схвалено проект відповідного листа Уряду України до Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури щодо приєднання до  Статуту Міжнародного центру реєстрації серіальних видань (Міжнародного центру ISSN). Державну наукову установу «Книжкова палата України імені Івана Федорова» визначено національним центром реєстрації серіальних видань (національним центром ISSN).