• In English
 • Україна та Китай наростили товарообіг, який за 11 місяців 2018 року склав $8,82 млрд, – Степан Кубів

  Сьогодні, 25 січня 2019 року, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм.

  Під час зустрічі обговорено стан та перспективи виконання поточних завдань щодо посилення торговельно-економічних відносин Україна – Китай. Передусім тих, що досягнуті під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка із заступником Голови КНР Ван Цішанем у Давосі.

  “Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $8,82 млрд, а це більше як на $1,1 млрд, ніж за увесь 2017 рік*. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг між Україною та Китаєм досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогрес”, – підкреслив Степан Кубів.

  Він також додав, що такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема, під час Міжурядової комісії зі співробітництва у рамках візиту до України Віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та зустрічі з Віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року. Степан Кубів також подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс – один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

  “Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім це Українсько-китайська міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях на кшталт Форуму “Один пояс – один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, – зазначив Степан Кубів.

  Він підкреслив, що чергове засідання Українсько-китайської міжурядової комісії зі співпраці повинно бути проведене у 2019 році. Адже це дозволить суттєво розширити кількість та ефективність спільних взаємно цікавих та успішних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямів співпраці.

  *За 2017 рік товарообіг між Україною та Китаєм склав 7,69 млрд дол. та зріс порівняно з 2016 роком на 17,9%.