• In English
 • У Ніжині укладено перші 2 ЕСКО-договори за моделлю поглибленого партнерства

  Услід за Одещиною та Київщиною нову модель ЕСКО-договорів – поглиблене партнерство – освоюють у Чернігівській області.

  Зокрема, у Ніжині укладено 2 енергосервісні контракти за моделлю поглибленого партнерства, відповідно до якої замовник співфінансує комплексні енергоефективні заходи на об’єкті та залишає частину економії на свою користь.

  Цей механізм передбачено законодавчими змінами, над якими працювало, у т.ч. і Держенергоефективності та Проект ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

  При цьому експерти Проекту ПРООН надають постійну підтримку та консультації під час підготовки та реалізації таких ЕСКО-договорів.

  Так, за умовами двох договорів ЕСКО-інвестор планує встановити ІТП у школі № 9, а саме: в основній будівлі, в  спортивному комплексі.

  У свою чергу Управління освіти Ніжинської міської ради за кошти міського бюджету має намір замінити вікна на металопластикові конструкції.

  Досягнуту економію передбачається розподілити наступним чином: у школі: інвестору – 74%; замовнику – 26%;  у спортивному комплексі: компанії – 86%, замовнику – 14%.

  Завдяки саме поглибленому ЕСКО-партнерству у школі буде впроваджено не один, а відразу кілька енергоефективних заходів.

  Окрім цього, у Ніжині підписано ще 3 контракти за звичайною ЕСКО-моделлю, де інвестор зобов’язується встановити ІТП з погодним регулюванням та диспетчеризацією і досягти не менше 20% економії теплової енергії.

  Термін дії контрактів – 5 років.

  Вартість договорів – близько 3 млн гривень (гімназія №3, школа №1, школа №16).  

  «Закликаю усі місцеві органи влади вивчати переваги енергосервісу та працювати з інвесторами, щоб модернізувати школи, дитсадки, лікарні та інші бюджетні заклади», – сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Держенергоефективності та експерти Проекту ПРООН готові надати рекомендації.