• In English
 • У Мін’юсті відбулося експертне обговорення «Громадські ради як інституція взаємодії влади та громади»
  Міністерство юстиції України, опубліковано 11 липня 2018 року о 12:28

  Ефективне партнерство держави та громадянського суспільства є актуальним для проведення реформ в Україні. З метою напрацюванню дієвого механізму співпраці громадських організацій з органами влади відбулося експертне обговорення «Громадські ради як інституція взаємодії влади та громади».

  У заході взяли участь близько 100 осіб, які обговорили найактуальніші питання розвитку громадянського суспільства.

  У вітальному слові заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова наголосила на важливості налагодження співпраці між органами державної влади та представниками громадськості.

  «Держава і державні органи не можуть існувати самі по собі. У жодного державного органу не може бути ніякого завдання, ніякої мети без громадськості, тому що єдина мета, з якою існують і працюють всі державні органи - це надання послуг у будь-якій сфері (управління, охорони, медичній тощо) для громади, для своїх громадян. Ступень участі представників громадськості в державних органах влади є яскравим маркером розвиненої демократії та демократичних ініціатив у державі», - зазначила Олена Сукманова.

  Посол Ради Європи в Україні Мортен Енберг подякував Міністерству юстиції за запрошення та відзначив, що для Ради Європи це важливий захід. Він підкреслив, що в Україні сформувалося дуже сильне та компетентне громадянське суспільство, яке постійно залучається до проектів ЄС та допомагає втілити їх у життя.

  Про подальшу координацію та механізми взаємодії між Громадськими радами розповів голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Андрій Гінкул. Він звернув увагу, що участь громадськості постійно збільшується, а це тягне за собою і збільшення відповідальності громадських організацій. «Збільшуючи свободу, ми збільшуємо відповідальність. Тобто ми повинні не просто бути набором лозунгів, а мати механізм представлення пропозицій, аналітики та позицій», - зазначив Андрій Гінкул.

  Також під час експертного обговорення Директор департаменту взаємодії з органами державної влади Мін'юсту Ілля Лозінський повідомив, що Міністерство юстиції зараз працює над проектом постанови, яка регламентує діяльність Громадських рад. Крім того, він позитивно оцінив професіоналізм громадських активістів та експертів. «Нам приємно, що в Громадській раді при Мін'юсті працюють фахівці високого рівня, які мають змогу і спроможність надавати фахові поради та консультації при прийнятті рішень по всім напрямам. Вони є дійсно важливими, конструктивними і сучасними. А хороший зворотній зв’язок з громадськістю є однією з причин швидкого руху та ефективності реформ Мін’юсту», - додав Директор департаменту.

  В межах заходу Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Юлія Зайченко презентувала результати роботи Директорату та наголосила на важливості нових структурних підрозділів для розробки та реалізації політики відомства.

  «Міністерство юстиції є одним із 10 пілотних міністерств, яке долучилося до реформи державного управління. Одним із ключових елементів реформи було запровадження нових структурних підрозділів в центральних органах виконавчої влади, зокрема директоратів, які будуть займатися стратегічним плануванням, бюджетним стратегічним плануванням та європейською інтеграцією. Вперше ці напрями об’єднані в одному підрозділі», - зазначила Юлія Зайченко.

  Вона нагадала, що в Міністерстві юстиції було створено Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції та Директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності.

  «Саме Директорати мають стати потужними аналітичними центрами, які будуть пропонувати політичному керівництву міністерства якісно розроблену оцінку впливу та альтернативи вирішення проблемних ситуацій», - наголосила Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Юлія Зайченко.