• In English
 • У Міненерговугілля обговорили проблемні питання відкриття роздрібного ринку електричної енергії

  У Міненерговугілля обговорено ряд проблемних питань з реалізації реформи, зокрема її першого етапу – відкриття роздрібного ринку електричної енергії, яке відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» має відбутися в грудні цього року. Про це йшлося на нараді під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика за участю в.о. голови профільного комітету Верховної Ради України Олександра Домбровського, генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець, члена комісії НКРЕКП Олени Антонової, директора ДП «Енергоринок» Юрія Гнатюка, заступника директора ДП НЕК «Укренерго» Андрія Немировського, керівників енергопостачальних компаній, міжнародних експертів.

  У період переходу до нової моделі ринку електричної енергії вкрай важливим є забезпечення ефективного захисту прав споживачів, якісного та прозорого правового регулювання, забезпечення вільного вибору електропостачальника споживачем, забезпечення безпеки постачання, врегулювання спрощення порядку укладення договорів на роздрібному ринку електричної енергії, питання визначення постачальника «останньої надії», а також надання інформації учасникам ринку електричної енергії щодо технічних вимог для відповідності приєднання до програмного комплексу, який закуповується ДП «НЕК «Укренерго» та  ДП «Енергоринок».

  Значної уваги потребує необхідність забезпечення поступового переходу до ринкових механізмів формування цін на електричну енергію, гарантуючи найбільш вразливим споживачам постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги, за цінами, які будуть розраховуватись за методикою, затвердженою Регулятором.

  Крім того, удосконалення правових засад роботи роздрібного ринку електричної енергії на законодавчому рівні, в тому числі, дозволить бюджетним установам, зокрема закладам охорони здоров’я, освіти і науки та іншим, купувати електричну енергію у постачальника універсальних послуг. Таким чином, соціально важливі об‘єкти отримують гарантоване постачання електричної енергії за регульованою ціною.

  З метою вирішення проблемних питань, що можуть виникнути в процесі запровадження роздрібного ринку електричної енергії, Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки за участі Міненерговугілля та НКРЕКП підготовлені відповідні зміни до закону, які найближчим часом будуть зареєстровані у Верховній Раді України.

  Зазначені законодавчі ініціативи дозволять створити комфортні умови для споживачів при впровадженні роздрібного реформованого ринку електричної енергії.