• In English
 • У Києві розпочався Українсько-словенський бізнес-форум
  Міністерство культури України, опубліковано 12 лютого 2019 року о 13:01

  Сьогодні, 12 лютого, у рамках  8 засідання спільної Українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва у Торгово-промисловій палаті України відбулося офіційне  відкриття Українсько-словенського бізнес-форуму.

  Міністр культури України Євген Нищук, голова української частини спільної Українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва,  зазначив, що сьогоднішній день є  важливим в розвитку партнерських відносин між двома країнами, зокрема в їх торговельно-економічній сфері, оскільки сьогодні відбуваються два вагомих заходи – Українсько-словенський бізнес-форум та засідання міжурядової комісії.

  «Підтримка наших словенських колег та довіра словенського бізнесу є позитивним імпульсом для України та позитивною оцінкою нашої роботи. Наразі Уряд України докладає зусиль, щоб якісно покращити бізнес-середовище та інвестиційний клімат, забезпечити рівні права та можливості як для українських, так і для іноземних підприємців. Я з великою радістю констатую той факт, що контакти між нашими державами мають тенденцію до інтенсифікації, а партнерство стає більш конструктивним та ефективним», - наголосив Євген Нищук. 

  У свою чергу Державний секретар Міністерства закордонних справ Республіки Словенія Добран Божич, голова словенської частини міжурядової комісії,  наголосив, що проведення таких бізнес-форумів є гарною базою для зміцнення економіки, налагодження стабільних партнерських відносин та примноження багатства держави.

  «Дуже важливо, що сьогодні будуть презентовані досягнення у провідних галузях фармацевтики, енергетики, промисловості – це гарний поштовх для  налагодження співпраці наших країн. Я переконаний, що спільно з моїми словацькими та українськими колегами ми зможемо досягти значних успіхів», - говорить Добран Божич.

  Програма Українсько-словенського бізнес-форуму включає пленарну частину, в якій буде висвітлено найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-словенського економічного співробітництва, умови ведення бізнесу в Україні та Словенії, досвід інтеграції словенської економіки в єдиний ринок ЄС, презентовано бізнес-клімат та інвестиційні можливості Словенії та інші актуальні питання.

  Також відбудуться В2В-переговори представників ділових кіл України та Словенії. До пріоритетних напрямів українсько-словенського ділового співробітництва належать туризм, фармацевтика, аграрний сектор, будівництво, альтернативна енергетика, енергоефективність та енергозбереження, переробка відходів, очищення й утилізація стічних вод, деревообробка, логістика.