У Державній службі геології та надр обговорили можливість співробітництва з Бразилією у розробці корисних копалин в Україні
Державна служба геології та надр України, опубліковано 11 січня 2018 року о 16:14

10 січня 2018 року в Держгеонадрах відбулася робоча зустріч т. в. о. Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка з радником Посольства Бразилії в Україні Еліо Калдасом.

Під час розмови керівник українського геологічного відомства надав бразильським партнерам інформацію стосовно мінеральних ресурсів нашої країни, а також розповів про процедури та практику розробки родовищ, реформи, що спрощують інвестування в розробку копалин.

«Україна належить до регіонів світу найбільш насичених мінеральними ресурсами. З 120 видів корисних копалин, які сьогодні споживає людство, в надрах нашої країни виявлено майже 20 тисяч родовищ і проявів 117 видів корисних копалин, 8761 родовища і 1288 об’єкти обліку супутніх корисних копалин (компонентів) в них за 95 видами мінеральної сировини мають промислове значення і обліковуються в державному балансі запасів корисних копалин, 3055 родовище розробляється. Ми відкриті до співпраці», – заявив Олег Кирилюк.

З свого боку бразильська сторона висловила зацікавленість в обговоренні можливих проектів по розробці корисних копалин в Україні. Для реалізації цих планів представники держав домовились про продовження діалогу на рівні експертів, завданням яких стане визначення конкретних проектів, що можуть бути реалізовані спільними зусиллями.

Слід зазначити, що інтерес бразильскої сторони до копалин в Україні є дуже гарним маркером, що кваліфіковані інвестори проявляють інтерес до нашої держави. Адже Бразилія — дуже успішна держава у сфері співпраці з провідними світовими компаніями з видобутку корисних копалин.

Довідка:

Бразилія — є першим в світі виробником залізної руди, другим — марганцю і танталу і фактичним монополістом з ніобію (понад 95% світового виробництва). Вона також входить в першу п'ятірку по видобутку бокситів, олова, літію, магнію.