• In English
 • У 2018 році на Херсонщині аграрії сплатили за придбані з аукціонів права оренди на земельні ділянки понад 5,5 млн грн

  Упродовж 2018 року аграрії придбали на торгах права оренди на 86 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею майже 4 тис. га у 17 районах Херсонської області.

  Найбільшу кількість прав оренди земельних наділів продано на торгах у Генічеському районі Херсонської області – 16 ділянок для ведення товарного сільгоспвиробництва загальною площею 722,8 гектара. Друге місце за кількістю придбаних прав оренди землі посів Олешківський район Херсонщини, на території якого в оренду передано 12 земельних ділянок для ведення фермерського господарства та товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 215,4 гектара. У Новотроїцькому районі Херсонської області продано права оренди на 9 земельних масивів, загальна площа яких склала близько 1,7 тис. гектара.

  За результатами проведених у 2018 році земельних торгів розмір орендної плати в середньому у Херсонській області зріс із 8 до 15,56% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а до місцевих бюджетів Херсонщини надійшло майже 5,55 млн грн орендної плати лише за перший рік користування земельними ділянками, що на 2,69 млн грн перевищує її стартовий розмір.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».