Відпрацьовуємо моделі впровадження проектів з виробництва енергії із сміття, - Сергій Савчук

В ефірі Громадського радіо Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів про користь енергоефективних і «зелених» проектів для кожної родини та всієї країни загалом.

Сергій Савчук разом із ведучою програми «Ранкова хвиля» Вікторією Єрмолаєвою в ефірі Громадського радіо обговорили тенденції розвитку «чистої» енергетики та звернули особливу увагу щодо можливостей генерації енергії із сміття в Україні.

«В країні збирається близько 10 млн тонн сміття щорічно. Якщо максимально використати цей потенціал і побудувати сміттєпереробні заводи, які вироблятимуть електроенергію та тепло із сміття, можна заміщувати в еквіваленті до 1 млрд куб. м газу на рік», - повідомив Голова Держенергоефективності та додав, що це наблизить країну до енергонезалежності та вирішить екологічну проблему із сміттєзвалищами.

«Сьогодні разом із фахівцями провідних європейських компаній «Suez» і «Veolia» ми відпрацьовуємо фінансові моделі впровадження проектів з виробництва енергії із сміття та розробляємо стимулюючі механізми для запуску цього ринку», - розповів Сергій Савчук.