• In English
 • Реагування на аварії на водопроводах стане оперативнішим, - нові зміни у ДБН

  В Україні вводиться можливість проведення автоматичного моніторингу тиску в системах холодного та гарячого водопостачання. Це дозволить оперативніше виявляти та реагувати на аварійні та інші надзвичайні ситуації на водопроводах. Відповідні зміни у ДБН В.2.5-64:2012 “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво”опубліковані 30 листопада 2018 в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №11/2018 та вступлять в дію 28 лютого 2019 року.

  “У будівельних нормах щодо водопроводу та каналізації досі не були прописані сучасні рішення швидкого та оперативного виявлення аварій. Тому у нових змінах у ДБН прописана можливість встановлювати прилади вимірювання тиску води, щоб ця інформація оперативно передавалася на диспетчерський пункт. Це дозволить постійно моніторити ситуацію і швидше виявляти несправності”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  За його словами, це сприятиме підвищенню надійності водопостачання для населення.

  Також у зазначених змінах містяться норми щодо підвищення пожежної безпеки водопроводів та покращення роботи каналізації за рахунок встановлення спеціальних пристроїв для взмучування осаду.

  Зміни у ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом “УкрНДІводоканалпроект”.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.