• In English
 • Прозорість та зрозумілість має стати основою зацікавленості інвесторів енергетичним сектором нашої країни, - Ігор Насалик

  Міністр Ігор Насалик взяв участь у заходах в межах 42 Засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей, яке цього року проводиться в Києві.

  Зокрема, взяв участь у сніданку з представниками Ради директорів Ініціативи прозорості видобувних галузей, Секретаріату ІПВГ, Держгеонадр України, ГО «Діксі Груп» та GIZ під час якого зазначив, що Україна не тільки виконала зобов’язання в межах Ініціативи прозорості видобувних галузей, а зробила крок уперед. Адже оприлюднені звіти ІПВГ стосуються не тільки нафти і газу, а й руди, вугілля, піску та інших викопних ресурсів. Станом на сьогодні вийшло три національних звіти ІПВГ, що покривають 2013-2016 роки, при цьому кожен наступний містив більш повний перелік інформації.

  «Чим більш  українська видобувна галузь стає прозорою, демонструє свої можливості, тим більш стає цікавою для інвесторів», - наголосив Міністр.

  Відкритості сприяє прийняття відповідного законодавства. Ігор Насалик відзначив тісну співпрацю з Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної енергетики та ядерної безпеки Верховної Ради України, що дало можливість законодавчо закріпити можливості незалежного регулювання  та подальшого звітування видобувних компаній перед громадськістю. Одним із надважливих документів є Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Підвищення доступності до інформації у видобувній сфері на всіх рівнях є не менш важливим завданням, яке ставить перед собою Уряд. При цьому значна увага приділяється питанню забезпечення доступу до геологічної інформації, що необхідна інвесторам та компаніям для прийняття рішень, а також прозорим процедурам щодо аукціонів на доступ до користування надрами.

  «На сьогодні Міненерговугілля спільно з Секретаріатом ІПВГ працює, щоб  оприлюднені дані працювали в електронній формі, що посилить прозорість, спростить оприлюднення даних та сприятиме входженню інвестицій на ринок», - повідомив Ігор Насалик.

  Також акцентував на привабливості для інвесторів такого інструменту, як угоди про розподіл продукції. Міністр відзначив, що захищені запаси газу в Україні становлять близько 1 трлн м3, а видобування при цьому на рівні 2% від загальної кількості, що говорить про перспективи входження на український ринок. Підкреслив зацікавленість в активному проведенні конкурсів та привабливість умов для інвесторів, а також повідомив, що вже оголошено конкурси на розроблення 9 ділянок і ще очікується прийняття рішення по 3 газоносних ділянках.

  «Завдання відкритого Уряду – максимально сприяти входженню інвесторів не просто з фінансовими можливостями, а з новими технологіями», - наголосив Міністр.

  Цього ж дня Міністр відкрив 42 Засідання Ради директорів Ініціативи прозорості видобувних галузей. Міністр виокремив пріоритети для видобувних галузей в цілому, серед яких соціальна спрямованість та залучення найкращого досвіду та новітніх технологій. Також окреслив ключові цілі перетворень в енергетичному секторі, зокрема - з країни імпортера перетворитись на країну-експортера енергоресурсів.

  «Прозорість, зрозумілість має стати основою зацікавленості інвесторів енергетичним сектором нашої країни», - переконаний Ігор Насалик.

  З боку Ради директорів ІПВГ відзначено значний прогрес в імплементації ІПВГ, зокрема в частині розроблення законодавства та оприлюднення звітів ІПВГ, а також обмін досвідом України з іншими країнами, що приєднались до ІПВГ.

  Також відзначено залучення громадянського суспільства до імплементацї ІПВГ, а також результати валідації, згідно з якими Україна отримала найвищу оцінку про «значний прогрес».

  Довідково

  Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ, англ. Extractive Industries Transparency Initiative - ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості управління в ресурсних секторах, який впроваджується у 51 країні світу та включає такі країни, як Норвегія, Великобританія, Німеччина, Казахстан та ін.

  У жовтні 2013 року Україна отримала статус країни-кандидата ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ). Метою впровадження ІПВГ в Україні є підвищення рівня прозорості управління природними ресурсами країни - видобуток нафти, газу, вугілля, руди - і розкриття інформації про рівень державних доходів від видобувного сектору економіки.

  Виконання вимог Ініціативи прозорості та публікація звітів є також частиною Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», до якого приєдналась Україна.