Проекти, які реалізуються за держпідтримки, мають відповідати регіональним стратегіям розвитку, - Геннадій Зубко
Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 грудня 2018 року о 12:05

Цього року були внесені ключові зміни в роботу Державного фонду регіонального розвитку. Вперше, у 2019 році, ми підтримаємо проекти без «твердої основи» – стартапи, які будуть реалізовуватися в громадах за рахунок ДФРР.

На цьому на фінальній панелі Форуму місцевого самоврядування та III Форумі ОТГ наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Йде мова про проекти регіонального розвитку, які будуть обиратись на конкурсній основі та спрямовуватись на реалізацію стратегій розвитку обласного, міжобласного рівня, а також в рамках секторальної підтримки Європейського Союзу.

Урядовець розповів, що у 2018 році, в рамках програми секторальної підтримки України Європейським Союзом, на конкурсі із 800 поданих регіональних проектів було обрано 70 найкращих за 5 напрямками. Їх реалізація почнеться вже наступного року.

«У 2019 році ЄС направить другий транш, який буде спрямовано на підтримку громад, обласних та місцевих адміністрацій і облрад, які зможуть подавати такі проекти. Але, ще раз наголошую, проекти регіонального розвитку, що реалізуються за держпідтримки, мають відповідати регіональним стратегіям розвитку, які громади повинні розробляти якісно. І мова вже не йде про відновлення, капітальний ремонт чи реконструкцію соціальної інфраструктури, які відбувались 3 роки поспіль. Я думаю, що це питання до місцевих регіональних комісій, які мають залучати до розробки стратегій обласних та народних депутатів, громадськість. Розробляти їх прозорими, рейтингувати і показати свої пріоритети», – підкреслив Геннадій Зубко.