• In English
 • Працівники Держкомтелерадіо навчатимуться проведенню гендерно-правової експертизи

  Публічно звітуючи про підсумки роботи Держкомтелерадіо в 2018 році, Олег Наливайко зазначив, що минулого року очолюване ним відомство було залучене до виконання 4 національних програм з питань забезпечення гендерної рівності.

  У рамках їх виконання Держкомтелерадіо спільно з Укртелерадіопресінститутом, ВГО «Центр - Розвиток демократії» та іншими громадськими організаціями і партнерами провів низку заходів, спрямованих на інформування громадськості щодо запобігання дискримінації та запровадження ідей прав людини, втілення цінностей гендерної рівності в суспільстві, а також щодо врахування гендерного компонента в діяльності ЗМІ.

  Зокрема, на виконання Резолюції РБ ООН 1325 та 1820 «Жінки. Мир. Безпека» було проведено кілька навчальних семінарів і круглий стіл, присвячені впровадженню Національного плану дій та обласних планів дій «Жінки. Мир. Безпека», конкурс серед регіональних ЗМІ на кращу роботу в  інформаційній сфері із висвітлення цієї ж теми. Для працівників регіональних та загальнонаціональних медіа було проведено прес-клуб на тему «Протидія сексуальній експлуатації жінок і дітей в Україні».

  Крім того, на базі Укртелерадіопресінституту відбувся навчальний курс для працівників органів виконавчої влади «Основи гендерної політики», а працівники Держкомтелерадіо взяли участь у двох семінарах-тренінгах на теми «Що таке гендерна рівність та політкоректність», «Гендер у сім’ї та на роботі» та «Гендерно-орієнтоване бюджетування».

  У 2019 році Держкомтелерадіо виконуватиме Комплексну програму впровадження гендерних підходів у діяльність Держкомтелерадіо на 2019-2020 роки та Плану заходів з її реалізації на 2019 рік, які передбачають інтегрування гендерного компонента в діяльність Держкомтелерадіо, а саме – підвищення гендерної компетентності держслужбовців та їх кваліфікації щодо проведення гендерно-правової експертизи та гендерно-орієнтованого бюджетування.