• In English
 • Питання забудови та висотності навколо аеропортів має бути врегульовано, - Юрій Лавренюк
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 21 березня 2018 року о 19:03

  20 березня під головуванням заступника  Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо  вирішення питання забудови приаеродромної території навколо аеродромів  України. У нараді взяли участь представники Державної авіаційної служби  України, КМДА, КП «Київгенплан», Держархбудінспекції.

  Учасники  наради обговорили взаємодію органів державної влади у вирішенні питання  щодо порядку здійснення діяльності (у тому числі будівництва), яке може  вплинути на безпеку авіації та створити перешкоди для роботи наземних  засобів зв’язку, навігації та  спостереження.

  Юрій  Лавренюк повідомив, що впродовж 2017 року співробітниками СБУ,  Державіаслужбою та експлуатантами аеродромів були здійсненні перевірки  приаеродромних територій та виявлено незаконні будівництва, які не були  узгоджені з Державіаслужбою.

  «На  сьогодні Державіаслужбою винесено 117 рішень щодо припинення  будівництва. У тому числі по м. Києву – 15. Більшість об’єктів вже  побудовані без погодження і з порушенням вимог чинного законодавства.   Враховуючи активну забудову територій навколо аеродромів України,  особливо навколо міжнародного аеропорту «Київ», Міністерство інфраструктури вирішило підготувати зміни до наказу Міністерства  інфраструктури №721 «Про затвердження Порядку погодження місця  розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та  об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу  радіотехнічних приладів цивільної авіації», - зазначив Юрій Лавренюк.

  За  словами заступника Міністра, передбачається створення в Державіаслужбі  міжвідомчої  комісії, яка буде узгоджувати питання  погодження  містобудівної документації, нормативного регулювання  наявної забудови  та внесення її до каталогу перешкод збірника аеронавігаційної інформації  (AIP) з метою забезпечення безпеки авіації. Крім того, підготовано  звернення до КМДА щодо необхідністі погодження умов будівництва на  приаеродромних територіях лише за наявності висновку Державіаслужби щодо  погодження місця розташування та висоти об'єкта.

  «Питання  висотності та забудови навколо аеропортів має бути врегульовано. Не  можна допустити, щоб забудова навколо аеропортів перешкоджала їх  нормальній експлуатації та впливала на безпеку польотів», - підкреслив  Юрій Лавренюк.