• In English
 • Петро Цигикал: Підвищення прикордонної безпеки відбуватиметься через запровадження європейських стандартів і практик
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 07 лютого 2019 року о 13:47

  Підвищення прикордонної безпеки відбуватиметься, перш за все, через запровадження європейських стандартів і практик. Про це Голова Держприкордонслужби України зазначив на колегії відомства в Одесі.

  Акцентуючи увагу на міжнародній співпраці, Петро Цигикал відзначив належну оцінку роботи Служби і підтримку з боку іноземних партнерів та безпекових інституцій.

  «З європейськими і молдовськими колегами ми спільно патрулюємо кордон, а кількість таких нарядів постійно зростає. Активно працювали над запровадженням спільних контрольних процедур у пунктах пропуску. Взято участь у 10 операціях ФРОНТЕКС. Маємо суттєві результати співпраці оперативних підрозділів з колегами із країн ЄС»,  – зазначив керівник прикордонного відомства.

  Загалом у 2018 році здійснено висилку більше 3200 спільних патрулів з прикордонниками суміжних країн, найбільше на кордоні з Польщею та Молдовою, а спільний контроль відбувається в 10 пунктах пропуску через державний кордон.

  Також Голова ДПСУ нагадав про співпрацю в рамках проекту TВІННІНГ, який тривав 2 роки і результатом якого стало ініціювання створення робочої групи високого рівня з координації управління кордонами.

  «Важливим інструментом є створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами. У рамках модернізації охорони кордону маємо розробити проект нової Стратегії Ай-Бі-Ем та план її реалізації»,  – сказав Петро Цигикал.

  Крім того, наголошувалося, що у рамках 24 міжнародних проектів залучено технічної та експертної допомоги на 200 мільйонів гривень. А за підтримки США, ЄС і МОМ реформовано внутрішню безпеку, реалізується антикорупційна програма та проект «Нове обличчя кордону», який довів свою ефективність.