• In English
 • Передбачені Міністерству оборони на поточний рік видатки порівняно з 2018 роком збільшено на 8%, а фонд грошового забезпечення зріс на 41%
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 квітня 2019 року о 16:48

  Передбачені Міністерству оборони на поточний рік видатки порівняно з 2018 роком збільшено на 8%, а фонд грошового забезпечення зріс на 41%. Про це сьогодні, 11 квітня, під час брифінгу повідомив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Сергій Винник.

  За його словами, згідно з вимогами документів стратегічного планування загальний обсяг фінансування сектору безпеки і оборони має становити щороку не менше 5% ВВП, у тому числі видатки на оборону – не менше 3% ВВП.

  «Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Міністерству оборони передбачено 102,5 млрд гривень. Ці видатки у порівнянні з 2018 роком збільшено на 7,6 млрд гривень, або на 8%», – зауважив він.

  Сергій Винник наголосив, що основними пріоритетами фінансування на поточний рік Міноборони визначено збільшення не менш як на 30% розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, оснащення військ сучасними зразками озброєння та військової техніки, а також матеріально-технічне забезпечення військ, у першу чергу задіяних в операції Об’єднаних сил.

  За словами посадовця, важливі зміни в структурі грошового забезпечення в Збройних Силах України почали відбуватися, починаючи з 2014 року.

  «Тенденція збільшення грошового забезпечення залишилася і у 2019 році. Фонд грошового забезпечення у 2019 році у сумі 48,9 млрд гривень, що на 41% більше, ніж у 2018 році, дозволив збільшити розміри щомісячного грошового забезпечення. При цьому мінімальний розмір грошового забезпечення для контрактників першого року служби становить 10,1 тис. гривень», – підкреслив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України.