Павло Розенко: У нас є конкретні підтведження тому, що підігрівання антиукраїнських настроїв та руйнування українських пам‘ятників у Польщі щедро фінансується з Росії
Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 13 квітня 2018 року о 13:07

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко сподівається, що польська сторона виконає ту частину спільних завдань, про які йшлося на перемовинах у Варшаві в лютому цього року.

«Ми будемо відстоювати свою позицію, яка висловлена і у заявах Президента України, і Верховної Ради, і Уряду. Ми чекаємо на конкретні результати від польської сторони. Сподіваюся, вона виконає ту частину спільних завдань, про яку ми говорили у Варшаві, а ми зі свого боку також готові зробити все для того, щоб максимально зняти з діалогу політичні нашарування. Я є оптимістом у цьому процесі й сподіваюся, що польська сторона нас почула», - сказав Павло Розенко в інтерв’ю «Укрінформу».

Павло Розенко зауважив, що за останні роки на українсько-польські відносини накрутилося багато емоцій, політики, політиканства. «Але я переконаний, що ми можемо і здатні вийти на конкретні рішення, які б дали нам можливість говорити про відновлення історичної справедливості», - зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр також висловив переконання, що сили, які підігрівають антиукраїнські настрої, зокрема в Польщі та Угорщині, мають абсолютно прямі стосунки, а також організаційну і фінансову підтримку з боку Росії. «У нас є цьому конкретні підтвердження. Коли демонстративно і провокаційно руйнувалися українські пам'ятники на території Польщі, то перші кадри були показані навіть не на російських каналах, а на сайтах так званої «Новоросії». І коли ідентифікували обличчя тих вандалів, виявилося, що ці самі люди воювали в лавах фейкових утворень «ЛНР і ДНР» на боці російських окупантів», - розповів він.

«Не можна нехтувати російською загрозою та впливом Росії на внутрішні політичні процеси, тому що завтра Москва через свої кишенькові структури й відповідні технології буде приймати рішення: хто буде президентом Польщі, Угорщини чи інших країн. Я думаю, що в цьому не зацікавлена жодна країна світу, щоб їм хтось у Кремлі призначав керівництво. Я сподіваюся, що ці країни це чудово розуміють», - підкреслив Павло Розенко.