Павло Розенко на Волині про українсько-польські відносини: Ми не маємо права повторювати помилок минулого
Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 липня 2018 року о 15:55

6 липня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у селі Рудка-Козинська Рожищенського району Волинської області взяв участь у вшануванні пам’яті жертв польсько-українського конфлікту під час Другої світової війни.

Павло Розенко нагадав, що 9 липня 1943 року до села Рудка-Козинська увірвалося понад 300 озброєних людей, серед яких німці та поляки. «Вони знищили близько 200 будинків та розстріляли 17 людей. На жаль, Рудка-Козинська стала не останнім селом, адже знищили і чимало інших», - зазначив він.

«Ці події стали одними з найтрагічніших сторінок польсько-української історії. Наше покоління не має права повторювати ці помилки», - підкреслив він.

Павло Розенко наголосив на необхідності подальшого проведення спільних пошукових та дослідницьких робіт і взаємопримирення між Україною і Польщею з історичних питань. «Немає жодних українсько-польських проблемних питань, яких не можна було б врегулювати за допомогою діалогу, в тому числі - через взаємне визнання помилок минулого», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також наголосив на неприпустимості плюндрування пам’ятників на території обох держав та необхідності їх негайного відновлення у разі руйнування.

«Ми будемо робити все для нормалізації наших відносин. А ті люди і ті структури, які сьогодні цьому протистоять, які розкручують антиукраїнську істерію в Польщі, грають на руку тільки одній стороні – путінському режиму в Росії», - підсумував Павло Розенко.