• In English
 • Павло Петренко взяв участь у засіданні Ради асоціації Україна – ЄС в Брюсселі
  Міністерство юстиції України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 16:50

  Міністр юстиції Павло Петренко у складі урядової делегації здійснив одноденний візит до Брюсселя. Очільник Мін’юсту взяв участь у засіданні Ради асоціації Україна – ЄС.

  Учасники засідання обговорили питання, які стосуються агресії Російської Федерації та зазіхання з боку російської сторони на суверенітет та територіальну цілісність України. Представники європейських країн вкотре наголосили на всебічній підтримці України у протистоянні з агресором та на невизнанні анексії Криму.

  Також серед ключових тем зустрічі стало обговорення питань верховенства права та захисту прав людини в Україні.

  Павло Петренко зауважив, що Міністерство юстиції координує урядові ініціативи щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері забезпечення прав і свобод людини та забезпечує моніторинг виконання Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року.

  «Урядом вжито низку заходів для захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, що проживають на тимчасово окупованих територіях. Серед них затвердження Плану заходів, спрямованих на реалізацію відповідної державної політики, спрощення порядку отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів та процедури тимчасової зміни місця голосування», – зауважив Міністр юстиції.

  Він також звернув увагу, що було врегульовано питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та включено переселенців до переліку осіб, які мають право на соціальне житло.

  Окремо проведена робота щодо реалізації захисту прав дітей в Україні та ініціатив щодо запобігання та протидії дискримінації і подолання проблеми нерівності прав та можливостей жінок і чоловіків.

  Павло Петренко підкреслив, що в Україні створена ефективна система надання безоплатної правової допомоги, у рамках якої діє 551 стаціонарна точка доступу до безоплатної правової допомоги. Впродовж 2 останніх років значно розширено перелік осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Наразі це 16 категорій.

  «У жовтні цього року запроваджено інститут «Сімейних радників». Це ініціативні громадяни, більшість з яких зіткнулися з проблемами домашнього насильства. Вони розповідають українцям про їхні права та координують, куди звернутися, щоб ефективно захистити права саме в цій сфері», – сказав Міністр юстиції.

  У рамках візиту Павло Петренко взяв участь у зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні та у підписанні двосторонніх документів з Європейським інвестиційним банком.