Павло Петренко: Верховна Рада має можливість вдосконалити закон про Вищий антикорупційний суд
Міністерство юстиції України, опубліковано 14 червня 2018 року о 17:36

Міністерство юстиції підтримує створення Вищого антикорупційного суду як незалежного, професійного та політично незаангажованого судового органу. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Сьогодні набув чинності Закон України «Про Вищий антикорупційний суд», який дає можливість запуску конкурсу на добір суддів Вищого антикорупційного суду. Надзвичайно важливо, що в цьому Законі є положення про вирішальну роль ради міжнародних експертів при доборі відповідних суддів Вищого антикорупційного суду та положення, що регулюють максимально швидке і ефективне проведення заходів із створення цього органу», - повідомив Павло Петренко.

За його словами, позиція Уряду та Міністерства юстиції була і залишається незмінною: має бути створений незалежний, професійний, політично незаангажований судовий орган, який ефективно прийматиме рішення щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Він зазначив, що питання стосовно розгляду у рамках апеляції Вищим антикорупційним судом старих справ та рішень місцевих судів не обговорювалось на зустрічах з міжнародними партнерами, в яких брали участь уповноважені представники Мін’юсту. Водночас Міністр наголосив, що український Парламент має можливість провести всі необхідні додаткові консультації та виправити положення Закону «Про Вищий антикорупційний суд», зробити їх більш досконалими, в тому числі в частині передачі функцій апеляції Вищого антикорупційного суду по старих справах. Це компетенція й конституційні повноваження українського Парламенту.

«Найголовнішим зараз є не затягувати процес підготовки та проведення прозорого конкурсу на позиції суддів Вищого антикорупційного суду. Юридична база для цього є. Парламенту також слід прийняти технічний закон про створення Вищого антикорупційного суду - Закон про констатацію створення суду, як це вимагає Конституція», - підкреслив очільник відомства.