• In English
 • Павло Петренко: Мін’юст відстоює права України на «скіфське золото»
  Міністерство юстиції України, опубліковано 12 червня 2019 року о 15:21

  Міністерство юстиції вживає вичерпних заходів задля повернення музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію української держави. Україна вже виграла суд першої інстанції у справі про «скіфське золото» – команда Мін’юсту довела, що ця колекція є власністю України і вона має бути повернута на територію України для уникнення передачі музейних предметів російській окупаційній владі. На цьому наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко в інтерв’ю телеканалу «UA:Крим».

  «Наприкінці 2016 року за наслідками провадження у першій інстанції суд Амстердама своїм рішенням зобов’язав повернути цю колекцію на неокуповану територію України. Кримські музеї, які фактично є новоствореними юридичними особами, внесеними у відповідні реєстри Південного федерального округу Російської Федерації, не погодилися з цим рішенням і подали апеляційну скаргу. Зараз фактично завершився розгляд Апеляційним судом Амстердама даної справи, і ми очікуємо 16 липня на текст рішення. Я дуже розраховую, що це рішення буде позитивним для України. Адже мова йде не тільки про повернення нашої культурної спадщини, мова так само йде про визнання судом незаконності окупації та дій Російської Федерації щодо захоплення українського майна на території Криму. Тому таке рішення суду буде прецедентом для вирішення інших міждержавних справ України проти Росії», – зазначив Павло Петренко.

  Міністр звернув увагу, що рішення Апеляційного суду Амстердама не є остаточним, оскільки процесуальне законодавство Королівства Нідерландів передбачає можливість касаційного оскарження рішення до Верховного Суду.

  «Звичайно, Російська Федерація має право на оскарження в касаційному порядку цього рішення у Верховному Суді Нідерландів. Водночас, якщо Апеляційний суд прийме рішення на користь України та визнає його таким, що підлягає негайному виконанню, тоді у нас є всі шанси повернути «скіфське золото» на територію України відразу після рішення Апеляційного суду. У разі, якщо суд надасть сторонам право на ефективне оскарження рішення і на цей період часу призупинить виконання рішення, тоді колекція буде повернута Україні після рішення Верховного Суду», – повідомив очільник Міністерства юстиції.

  Він наголосив, що у разі позитивного для України рішення ця колекція буде повернута представникам української держави і розміщена для подальшого зберігання в Національному історичному музеї України.