• In English
 • Павло Ковтонюк: У 2020 році трансформація системи розпочнеться на всіх рівнях медичної допомоги
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 28 січня 2019 року о 13:37

  Заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк в інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» розказав про наступні етапи трансформації охорони здоров'я.

  Гроші вже пішли за пацієнтом у заклади первинної меддопомоги, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. А з липня 2019 року Національна служба здоров’я оплачуватиме чіткий перелік з 54 послуг з програми «Безкоштовна діагностика» за направленням вашого сімейного лікаря.

  Таким чином, принцип «гроші йдуть за пацієнтом» почне реалізовуватись в поліклініках, поліклінічних відділеннях при лікарнях та діагностичних центрах. Підписати договір з НСЗУ зможуть комунальні та приватні заклади.

  Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена - НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. Можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

  «У 2020 році трансформація системи розпочнеться на всіх рівнях медичної допомоги. Тому потрібно на дуже високих оборотах закінчити 2019 рік, щоб спеціалізована медична допомога, зокрема стаціонарна, була максимально готова до змін у наступному році», - коментує Павло Ковтонюк подальші зміни системи охорони здоров'я.