• In English
 • ОЕСР підтримує Україну в розвитку енергосервісу для утеплення бюджетних установ та об’єктів органів влади

  Стрімкий розвиток ринку ЕСКО-послуг та плани щодо удосконалення законодавства у цій сфері обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Габріелою Мірандою, регіональним менеджером Секретаріату глобальних відносин Організації економічного співробітництва та розвитку (OECР).

  За даними звіту OECР, впроваджені законодавчі стимули дозволили місцевим органам влади та інвесторам співпрацювати у рамках ЕСКО-договорів та реалізовувати енергоефективні заходи у бюджетній сфері.

  Як результат, на сьогодні підписано 255 ЕСКО-договорів на суму контрактів понад 275 млн гривень. З них більше 80% укладено саме в минулому році.

  «На досягнутому не зупиняємося. Ми проаналізували найчастіші питання, які виникають у роботі замовників та виконавців енергосервісу, і разом із депутатським корпусом запропонували зміни до законодавства», - повідомив Голова Держенергоефективності.

  Прийняття відповідних законодавчих актів дозволить:

  • полегшити умови укладення ЕСКО-договорів;
  • сприяти залученню інвестицій в енергосервіс;
  • стимулювати проведення комплексних енергоефективних проектів на об’єктах.

  Держенергоефективності та OECР і надалі співпрацюватимуть, використовуючи досвід різних країн світу у розвитку ринку енергосервісу (Норвегії, Іспанії тощо).