• In English
 • Один з основних пріоритетів Держводагентства – впровадження енергосервісу
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 22 лютого 2019 року о 16:29

  Одним з основних пріоритетів Держводагентства є впровадження енергосервісу, – наголосила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко під час презентації публічного звіту відомства за 2018 рік.

  Держводагентство у тісній співпраці з Держенергоефективності стало першопрохідцем у запровадженні енергосервісних контрактів у бюджетній сфері.

  Вперше серед ЦОВВ Держводагентством проведено процедури закупівлі енергосервісу за системою ProZorro та підписано 4 енергосервісні контракти. Загальний обсяг інвестицій складає 33,4 млн гривень.

  На сьогодні ці ЕСКО-контракти успішно реалізуються.

  «Основна мета Держводагентства у реалізації ЕСКО-контрактів – значна економія бюджетних коштів, яка після завершення дії контрактів складе близько 20%», – зауважила Ірина Овчаренко.

  «Але, варто зазначити, що для запровадження цих ЕСКО-контрактів  фахівцями Агентства, більше року велась кропітка робота з енергоаудиту, розрахунків та аналізу технічної та економічної інформації. Ми освоїли цей новий, перспективний механізм і навіть показуємо приклад іншим, як за допомогою ЕСКО-контрактів проводяться енергозберігаючі заходи, оновлюється насосно-силове обладнання», – завершуючи свій виступ зазначила Ірина Овчаренко.