• In English
 • Об’єкти Держстату буде утеплено за кошти ЕСКО-інвесторів

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Держстату Ігорем Вернером розпочали співпрацю у сфері енергосервісу.

  Держстат став одним з перших органів влади, який виявив бажання працювати з Держенергоефективності у цій сфері, про що сторони уклали відповідний Меморандум.

  На тематичному семінарі розглянуто усі тонкощі проведення ЕСКО-тендерів у Системі «ProZorro» та укладання договорів.

  Як наголосив Сергій Савчук, ключовою перевагою енергосервісу є залучення не бюджетних коштів, а приватних інвестицій в енергоефективні проекти.

  «При цьому, інвестор як ніхто інший буде безпосередньо зацікавлений у проведенні робіт на високому рівні, щоб отримати максимальну економію енергоспоживання. Ця економія - запорука повернення вкладених інвестицій», - повідомив Сергій Савчук.

  Якщо взяти до уваги діючі ЕСКО-проекти, наприклад, у бюджетних закладах, то економія енергоспоживання становить від 20 % і більше. Зекономлені кошти після завершення договорів можна спрямувати на подальші енергоефективні заходи або інші корисні проекти.

  Про практичний досвід виконання ЕСКО-контрактів учасники семінару дізналися від 5 ЕСКО-інвесторів, які одні з перших зайшли на цей ринок.