Національна система фінансового моніторингу відзначає п’ятнадцяту річницю початку операційної діяльності
Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 12 червня 2018 року о 16:35

12 червня 2003 року - рівно 15 років тому, набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Прийняття Верховною Радою України цього закону стало не тільки вимогою часу, а й визначальним стартовим моментом на шляху формування в Україні ефективної національної політики у сфері фінансового моніторингу.

Саме в цей день Держфінмоніторинг почав отримувати, обробляти та здійснювати аналіз інформації, одержаної від суб’єктів первинного фінансового моніторингу, про підозрілі фінансові операції.

З нагоди цієї події Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський відзначив, що з часу набрання чинності антилегалізаційного закону Державною службою фінансового моніторингу України, національним підрозділом фінансової розвідки України, оброблено та проаналізовано близько 33 мільйонів  повідомлень про фінансові операції, що  підлягають фінансовому моніторингу, а до правоохоронно-розвідувальних органів сформовано та направлено понад 10 600 узагальнених матеріалів.

Держфінмоніторингом налагоджено конструктивне співробітництво та інформаційний обмін з суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державними регуляторами та громадськістю.

На сьогодні в Україні сформовано стійку до національних  та міжнародних ризиків комплексну систему інституційних, законодавчих, міжвідомчих, методологічних та практичних взаємодоповнюючих елементів системи боротьби з відмиванням «брудних» коштів та фінансуванням тероризму.

Держфінмоніторинг і надалі налаштований направляти всі свої зусилля і потенціал на подальший розвиток національної системи протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму у напрямі найбільшої відповідності загальносвітовим стандартам  та прозорості фінансової системи.