• In English
 • МОЗ застерігає медзаклади: Перевіряйте всі підозрілі розпорядження в рамках воєнного стану і повідомляйте Міністерство про підроблені листи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 19:16

  У Центральну міську лікарню ім. Титова, що у Лисичанську Луганської області, надійшов сфабрикований лист начебто від Луганської ОДА з дорученням провести підготовчі заходи у зв'язку із впровадженням воєнного стану. МОЗ України закликає медзаклади по всій країні бути пильними і перевіряти кожен підозрілий лист.

  Воєнний стан є правовим режимом, вперше запровадженим у 10 областях України, тому саме аспекти, пов’язані з ним, можуть стати предметом для маніпуляцій і провокацій з боку ворожих до Української держави організацій.

  Провокатори можуть надсилати вказівки під приводом воєнного стану від імені керівних структур різного рівня. Підробки на перший погляд не відрізняються від офіційних листів: вони містять вихідний номер, підпис посадової особи та інші стандартні атрибути офіційних звернень. Такі листи можуть направлятися в окремі медзаклади або обласні управління охорони здоров’я з метою підірвати системну роботу.

  Міністерство охорони здоров’я передає всю інформацію про інцидент до Генерального штабу України, Служби безпеки України, а також Міністерству інформаційної політики для оперативного удосконалення спільного механізму протидії інформаційним операціям в умовах воєнного стану.

  Що робити, якщо у медзаклад або керівний структурний підрозділ охорони здоров’я надійшов лист про заходи у зв’язку з воєнним станом:

  перевірити легітимність листа, передусім - зателефонувати до органу або установи, з якої надійшов такий лист і перевірити, чи дійсно такий лист є справжнім зверненням;

  у разі виявлення підробки - повідомити МОЗ України: надіслати електронного листа на адресу mob.moz.98@gmail.com, у темі листа зазначити “Воєнний стан-фейк-область”.

  Будьте пильними! Захищаємо здоров’я громадян і національну безпеку в умовах воєнного стану!