• In English
 • МОН: В українських профтехах уперше обиратимуть керівників за єдиними правилами
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 27 серпня 2019 року о 18:05

  В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти. Відповідний Порядок був зареєстрований у Мін’юсті та розміщений на сайті МОН сьогодні, 27 серпня 2019 року.

  “Цей документ потрібен був з двох причин. По-перше, раніше ми взагалі не мали загального Порядку, який регулював би проведення конкурсу на посаду директора профтеха. Так, засновники переважно керувалися постановою Кабінету Міністрів України “Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки”. Однак її норми не завжди можна застосувати до закладу освіти. По-друге, потрібен був документ, що відповідає вимогам часу. Зараз ми нарешті вийшли на порядок, який буде актуальним і зніме всі нарікання щодо прозорості відбору”, - наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

  У новому Порядку визначені загальні вимоги до кандидатів, складу конкурсної комісії, умови та строки, процедура оскарження результатів.

  Наприклад, претенденти повинні мати досвід роботи на керівних посадах або в галузі економіки не менше трьох років, освіту рівня не нижче магістра (спеціаліста). Вони також мають вільно володіти державною мовою та розумітися на підготовці робітничих кадрів.

  Найбільшу увагу в Порядку приділено конкурсній комісії, а саме її повноваженням та обов’язкам. Передбачається, що до складу комісії входитимуть:

  • працівники закладу, до якого обирається керівник;
  • представник профспілки;
  • роботодавці;
  • фахівці органу-засновника, який опікується конкурсом;
  • директор науково-методичного центру профосвіти;
  • представники громадських організацій.

  Важливо, що головою комісії не може бути засновник закладу.

  Серед повноважень комісії – рішення про допуск або недопуск кандидатів до конкурсу, організація зборів з працівниками профтеха, на яких претенденти мають представити власну програму розвитку закладу, оприлюднення результатів конкурсу тощо.

  У Порядку також встановлено, що загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців, а у разі оскарження його результатів – чотирьох місяців.

  Нагадуємо, що раніше набрало чинності Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти.