• In English
 • Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром культури Норвегії
  Міністерство культури України, опубліковано 29 січня 2019 року о 09:09

  У рамках  робочої поїздки до Норвегії у складі української урядової делегації Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Міністром культури Норвегії Тріне Шкей Гранде.

  Під час зустрічі були обговорені основні напрями можливого культурного співробітництва між двома країнами. Одним із перспективних напрямів започаткування співробітництва сторони відзначили креативні індустрії, які наразі набувають стрімкого розвитку в Україні.

  Також під час зустрічі розглядалася  перспектива розвитку співробітництва між Україною та Норвегією у сфері  кінематографа, зокрема, щодо можливостей спільного кіновиробництва, а також поглиблення співпраці у контексті кінобізнесу. Міністр культури України, зокрема, розповів, що мав нагоду відвідати на півночі Норвегії, неподалік міста Тромс, кіностудію «FilmCamp», яка наразі опрацьовує спільно з Одеською кіностудією перспективи співробітництва.

  «Тривалий час, до Революції Гідності у 2013 році, ми переживали певне штучне нав’язування кіно- та телевізійного продукту з РФ, що унеможливлювало розвиток потужного творчого потенціалу української кіноіндустрії. Втім, звісно, що після початку агресії Росії проти України ми звільняємо від нього наш ринок та починаємо заявляти про свої можливості  та прагнення переорієнтовуватись у напрямку Європи. Зараз ми прагнемо розпочати активну співпрацю з новими партнерами, відкрити нові ринки співпраці. Переконаний, що  поєднання історичних та сучасних прагнень України та Норвегії допоможе вибудувати нам ефективну модель співпраці в галузі культури», – зазначив Євген Нищук.

  Міністр культури України  також висловив зацікавленість у налагодженні обміну досвідом у сфері збереження  та реставрації об’єктів культурної спадщини, зокрема, цікавих для обох країн дерев’яних об’єктів культурної спадщини – історично цінних унікальних дерев’яних церков. Зокрема, Євген Нищук зазначив - цікавою для обох країн могла би стати також співпраця експертів у контексті збереження нещодавно виявлених історичних артефактів у центрі міста Київ, на Поштовій площі.

  «Співпраця наших наукових інституцій могла би бути досить цікавою, адже привідкриває завісу саме на той давній період історії, який об‘єднує Україну та Норвегію», - додав Євген Нищук.

  Окрім того, міністри культури обговорили питання, що стосуються книговидання, промоції читання, перекладацької діяльності. Тріне Шкей Гранде поділилась механізмами підтримки цієї сфери у Норвегії, а також підтвердила бажання співпрацювати та обмінюватись досвідом. Зокрема, запросила на відкриття офіційного стенда Норвегії в рамках міжнародного Франкфуртського книжкового ярмарку, де цього року Норвегія буде представлена у якості спеціального гостя.

  Міністр культури Норвегії наголосила на готовності співпрацювати у сфері культури як на національному рівні, так і в контексті співпраці окремих інституцій двох країн.