• In English
 • Мінфін розпочне регулярне звітування по державним банкам у четвертому кварталі 2018 року
  Міністерство фінансів України, опубліковано 10 серпня 2018 року о 18:16

  Зважаючи на те, що державні банки та  банки з державною часткою складають понад 50% банківського ринку, на їх  капіталізацію за роки незалежності було спрямовано близько 250 млрд  грн (з них 155,4 - АТ КБ “ПРИВАТБАНК”). Їхня діяльність, окрім  комерційної важливості для держави, становить великий суспільний  інтерес. За ініціативою в.о. Міністра фінансів Оксани Маркарової  Міністерство розпочинає регулярне і детальне звітування про основні  показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними “Засад  стратегічного реформування державного банківського сектора”, виконання  індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних  активів.

  Це  звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних  звітів на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів, а згодом - в  окремому розділі буде зібрано усю інформацію про функціонування  державного банківського сектора: поточні звіти в стилі bank at a glance,  стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з  проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а  також актуалізовану інформацію по судовим процесам та зверненням до  правоохоронних органів. Усі дані будуть подані як в агрегованому  вигляді, так і по кожному з чотирьох державних банків окремо.

  Протягом  найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати  формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства,  зокрема, банківської таємниці.

  До 1 вересня буде оприлюднено формат нової звітності, а 1 листопада вийде перший розширений звіт.