• In English
 • Міненерговугілля продовжує роботу в напрямку відкритості та прозорості енергетичного сектору, – Максим Немчинов

  Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості Максим Немчинов взяв участь у підсумковому заході USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні» (Прозора енергетика), що здійснює аналітичний центр DiXi Group.

  Проект стартував у 2016 році. Його метою було покращення рівня прозорості у вітчизняному енергетичному секторі. Робити це планувалося через розкриття, аналіз та оприлюднення інформації, прихованої від широкого загалу.

  Під час зустрічі обговорено такі питання: відкриті дані; прозорість у видобувних галузях; нові інструменти для підвищення прозорості та поліпшення  знань в енергетичній галузі.

  Максим Немчинов поінформував про ключові результати співпраці з DiXi Group та відзначив, що Міненерговугілля дотримується чіткого курсу на посилення прозорості та відкритості у роботі Міністерства як центрального органу виконавчої влади.

  «Така співпраця Міненерговугілля з  DiXi Group здійснюється щодо оприлюднення даних у формі відкритих даних, а також  впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей, що передбачено Планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки», – зазначив Максим Немчинов.

  Одним із напрямків співпраці  є Аудит даних та оприлюднення наборів даних  у форматі open data.

  «Наразі на порталі відкритих даних (data.gov.ua) вже оприлюднюється 31 набір даних у табличному машиночитному форматі.  Увесь процес – від моменту адаптації структури даних Міністерства до машиночитного формату і до їх публікації – супроводжували експерти DiXi Group, що допомогло з виконанням зобов’язань постанови Кабінету Міністрів щодо відкритих даних», – підкреслив державний секретар. Особливу увагу було приділено забезпеченню зрозумілості, легкості та коректності сприйняття даних споживачами.

  Також експерти DiXi Group допомогли оптимізувати обробку даних, а саме їх трансформацію в табличний машиночитний формат з допомогою програмних алгоритмів. Наразі 13 з опублікованих наборів даних формуються напівавтоматично. Це виключає ручну роботу з даними, пришвидшує їх підготовку, відтак зменшує ймовірність помилок та не призводить до значного додаткового навантаження фахівців Міністерства.

  Важливим напрямком співпраці, за словами Максима Немчинова, є оптимізація аналізу даних. Для пришвидшення виконання поточних завдань інформаційно-аналітичного забезпечення фахівці DiXi Group розробили спеціальні генератори інфографік, що працюють на основі підготовлених у межах співпраці наборів даних: про заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз» щодо заборгованості за поставлені обсяги природного газу; інформації про поставлену електроенергію та розрахунки за неї в розрізі категорій споживачів.

  Відзначив державний секретар і ефективну роботу в напрямку впровадження ІПВГ в Україні. Зокрема, цього року розпочато спільну з DiXi Group роботу над реалізацією онлайн-платформи для оприлюднення всіх даних згідно з вимогами стандарту ІПВГ, яка б могла оптимізувати роботу компаній, міністерства та інших органів влади для централізованого звітування/збору, агрегації та оприлюднення даних про видобувний сектор.

  «Переконаний, що співпраця Міненерговугілля та DiXi Group засвідчує позитивну динаміку щодо відкритості та сприяє підвищенню  інвестиційної привабливості нашої країни», – підсумував Максим Немчинов.