• In English
 • Маємо достатньо шансів знайти спільний з МВФ підхід для встановлення критеріїв формування ціни на газ, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 травня 2018 року о 11:07

  Уряд на чолі з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, дотримуючись ринкових принципів ціноутворення, намагається якомога швидше знайти максимально прозору і ефективну формулу ціни на газ, яка була б обґрунтована і справедлива, повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко в інтерв'ю порталу «Обозреватель».

  «У нас є консенсус з МВФ в тому, що ми говоримо з приводу самої формули, не змінюючи принципів. Представники МВФ, НБУ вирушили до Вашингтона, щоб провести відповідні переговори. Я вважаю, у нас достатньо шансів знайти спільний з МВФ підхід для встановлення критеріїв формування ціни на газ», - сказав Міністр.

  Він додав, що на розгляд МВФ буде запропоновано декілька варіантів, але головне - формула повинна бути справедливою.

  «Зараз на перший план роботи з МВФ виходить питання створення Антикорупційного суду, і в разі успішного вирішення цього питання позиція Фонду, як ми очікуємо, буде більш гнучкою, тим більше що у нас є взаєморозуміння щодо загальних принципів співробітництва», - додав Олександр Саєнко.

  Щодо діапазону зміни тарифу на газ він підкреслив, що це буде залежати від тієї формули, яка буде узгоджена.

  «Вважаю, що правильна політика, дотримання державних інтересів може з часом зробити Україну експортером газу. А ціна на газ, як і обіцяв Прем'єр-міністр, в опалювальному сезоні не змінилася», - сказав Олександр Саєнко.