• In English
 • Майже 80% сімейних лікарів, терапертів і педіатрів по всій Україні пройшли тренінги із впровадження ICPC-2
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 19 лютого 2019 року о 12:26

  Майже 80% лікарів первинної ланки по всій Україні пройшли тренінги із впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2 в практику лікаря первинної допомоги – сімейного лікаря, терапевта і педіатра. Ці тренінги проводяться з листопада 2018 року.

  Лише за останні два місяці минулого року було проведено 360 тренінгів, які охопили 490 закладів первинної медико-санітарної допомоги. Участь у навчанні взяли майже 13 тисяч лікарів та медичних сестер з усієї України. Найбільш активними стали Дніпропетровська, Волинська, Донецька, Житомирська, Львівська, Закарпатська, Хмельницька, Одеська, області. Зокрема, на Волині було проведено 28 тренінгів, в яких взяли участь понад 900 лікарів з 18 ЦПМСД області. У Дніпропетровській області було проведено 19 тренінгів, участь у яких взяли 607 лікарів з 42 центрів первинної допомоги.

  Тренінги включають теоретичну частину, де лікарів знайомлять з особливостями філософії сімейної медицини, базовими поняттями Міжнародної класифікації ICPC-2, принципами кодування симптомів і скарг пацієнтів, діагнозу. У другій частині учасники тренінгу отримують практичні завдання і тренують навички кодування звернень пацієнтів у ICPC-2.

  «Як лікар-терапевт, можу сказати, що ICPC-2 – це новий пацієнт-орієнтований підхід до надання первинної медичної допомоги. Ця класифікація підтримує філософію сімейної медицини, адже лікар веде пацієнта на постійній основі і зосереджується у першу чергу на людині, а не тільки на її діагнозі. Також ICPC-2 спрощує ведення та управління медичною практикою. Вже понад дві третини сімейних лікарів пройшли таке навчання. Найбільш активних регіональних тренерів ми плануємо запросити на Конференцію з міжнародною участю, яка пройде в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», щоб вони могли розказати про свої здобутки», – розповідає консультант зі створення потенціалу для залучення громадян спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Юлія Володіна.

  Нагадаємо, що МОЗ України затвердило наказ від 04.01.2018 р. №13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги(ICPC-2-E)». Згідно з ним сімейні лікарі, терапевти та педіатри у щоденній роботі користуватимуться Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Головний принцип системи – розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, яку можливо закодувати так, як і процеси, які здійснив лікар, навіть якщо це телефонна консультація. ICPC-2 розроблена сімейними лікарями, тому вона максимально відображає зміст їхньої роботи.

  Міжнародна класифікація ICPC-2 має близько 1300 кодів, які описують найбільш часті (більше ніж 1 випадок на 1000 пацієнтів на рік) проблеми. Для порівняння: наявна сьогодні Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-10) містить від 14000 до 140000 кодів із складною системою кодування, більшість з яких не використовується в первинній медичній допомозі.

  Переваги кодування за ICPC:

  • можливість фіксування звернення пацієнта телефоном, через Інтернет (причину, діагноз, дії);
  • можливість розділити причини, з яких звернувся пацієнт за один візит;
  • можливість кодування не тільки діагнозу, а й симптомів та процесів, які не передбачають діагнозу;
  • можливість відстежувати епізоди медичної допомоги завдяки їх групуванню;
  • можливість імплементації кодування в медичну інформаційну систему (МІС), що спрощує кодування для лікаря.

  Будь-який заклад первинної медичної допомоги може запросити регіонального тренера з ICPC для проведення тренінгу. Для цього потрібно залишити заявку в групі в соціальній мережі Facebook ICPC-2 Ukraine. Також там можна отримати консультацію спеціалістів із впровадження Міжнародної класифікації ICPC з будь-якого питання стосовно кодування.