• In English
 • Івано-Франківська область має запас вакцин проти кору щонайменше на 4 місяці
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 грудня 2018 року о 14:12

  МОЗ України закликає керівників області і міста оперативно врегулювати перерозподіл вакцин. Управління запасами в межах області здійснюють департаменти охорони здоров'я ОДА. Ситуація, коли в одному із міст області немає вакцин, неприпустима і загрожує національній безпеці.

  Івано-Франківська область повністю забезпечена вакцинами КПК, які захищають від трьох інфекційних захворювань - кору, паротиту і краснухи. Станом на 1 листопада 2018 року залишок вакцин КПК в області становив 13 328 доз. Найближчими днями Івано-Франківська область отримає ще 13 426 доз. Середній рівень споживання вакцин в регіоні - 2 957 одиниць на місяць, тож запасу вакцин вистачить щонайменше на 4 місяці, а з новою поставкою - на 9 місяців. Про це повідомили фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

  Ситуація з нестачею вакцин в медичних закладах, що виникла в Івано-Франківську через відсутність внутрішньої комунікації керівництва міста та області, є неприпустимою, адже це є питання національної безпеки країни. Міністерство забезпечило область необхідним запасом доз КПК. Подальшу функцію управління запасами, в тому числі їх перерозподіл в межах області, здійснюють департаменти охорони здоров'я ОДА. МОЗ закликає департаменти охорони здоров’я посилити відповідне звітування та завчасно здійснювати запити на перерозподіл вакцин в межах свого регіону.

  При суттєвому зменшенні вакцин у якомусь конкретному медичному закладі міста чи області необхідно оперативно здійснювати перерозподіл в межах області та отримати необхідну кількість доз у закладах, де є достатні залишки. Про перерозподіл у строк, що не перевищує двох робочих днів, департаменти охорони здоров'я ОДА зобов'язані інформувати МОЗ.

  Крім того, перерозподіл може здійснюватися самостійно між закладами охорони здоров'я незалежно від обласних департаментів з охорони здоров'я та області, де розташовані заклади, за взаємним погодженням, про що необхідно інформувати МОЗ впродовж одного робочого дня. Така процедура є можливою ще з лютого 2018 року, після внесення відповідних змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.

  На сьогодні в регіонах України сформований запас вакцин мінімум до кінця 1 кварталу 2019 року. Нові поставки, що значно збільшать запаси доз КПК в кожній області, включно з Івано-Франківською, відбудуться протягом грудня.