• In English
 • Ірина Фріз провела зустріч із заступником помічника Міністра оборони США Лорою Купер в Пентагоні
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 02 березня 2019 року о 10:35

  Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз провела зустріч із заступником помічника Міністра оборони США Лорою Купер в Пентагоні.

  Лора Купер у Пентагоні відповідальна за співпрацю з Україною. Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз щиро подякувала за неухильну та послідовну підтримку України в боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет.

  "Україна є форпостом із захисту демократичних цінностей в Європі. І ми надалі готові захищати наш вибір цивілізаційного розвитку держави, навіть розуміючи, якою ціною це необхідно робити. Ми вдячні за підтримку США, адже ваша країна одразу адекватно оцінила ризики й наслідки загроз від розв’язаної Кремлем гібридної війни проти демократичних держав, зокрема, інформаційні, економічні та мілітарні компоненти, які застосовує Кремль для нав’язування свого хибного імперського бачення світу”, - заявила Ірина Фріз.

  Під час зустрічі сторони обговорили основні завдання, які стоять перед українським відомством. Зокрема, зупинилися на ІТ-продуктах.

  За словами Лори Купер, вона готова надати підтримку для налагодження якісної координації співпраці Міністерства у справах ветеранів у сфері кібербезпеки, в контексті створення Єдиного державного реєстру ветеранів та розробки платформи Е-ветеран.

  Міністр звернулася до заступника помічника Міністра оборони США з проханням підтримки програми, яка буде спрямована на розбудову системи захисту психічного здоров'я українських ветеранів. Зокрема, йшлося про можливість тренінгових програм для спеціалістів у цій сфері.

  Лора Купер у свою чергу привітала Міністра Ірину Фріз з тим, що вона стала першим українським міністром, який опікуватиметься ветеранами. Вона запевнила, що новостворене відомство отримає підтримку Міністерства оборони США.