• In English
 • Ігор Жданов: Нам вдалося вперше вивести політику національно-патріотичного виховання на високий державний рівень
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 31 травня 2018 року о 15:53

  Третій рік поспіль відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту спільно з громадськими організаціями втілює в життя державну політику щодо популяризації героїв визвольних змагань та АТО, формування державницької позиції серед нашої молоді, утвердження української мови, готовності захищати незалежність і територіальну цілісність України.

  На цьому наголосив  Міністр Ігор Жданов під час засідання колегії Міністерства молоді та спорту 31 травня  у  м. Буча.

  «Разом з керівником відділу Миколою Ляховичем та багатьма ентузіастами  державницької справи у всіх куточках України нам вдалося вперше вивести політику національно-патріотичного виховання на високий державний рівень», - підкреслив Ігор Жданов.

  Мінмолодьспорту активно долучилося до розробки, ухвалення Президентом України та подальшої реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання. Протягом двох років реалізовано понад 120 великих заходів, а у 2018 році стартував Всеукраїнський конкурс проектів на отримання державної фінансової підтримки для проведення заходів національно-патріотичного виховання. Конкурс проходить відкрито та прозоро із прямою трансляцією в Інтернеті. На конкурс подалося 59 проектів, які в загальній сумі претендують на 4 млн грн державної  підтримки.

  «Ми також вперше забезпечили відповідні кошти у Держбюджеті на реалізацію Всеукраїнських заходів національно-патріотичного виховання у розмірі 10 млн грн щорічно», - зазначив Ігор Жданов.

  Посадовець закликав продовжити позитивну практику реалізації проектів,  що утверджують спільну ідентичність та проукраїнські цінності  в суспільстві:

  «Переконаний, що формування ціннісних орієнтирів української молоді через впровадження державної системи національно-патріотичного виховання - це ключові пріоритети не лише нашого Міністерства, але і держави в цілому. Така політика допоможе берегти суверенітет і територіальну цілісність сьогодні,  а завтра – перетворити Україну на сучасну європейську державу, яка б поєднала найкращі національні традиції. А також могла адекватно відповідати на глобальні виклики та загрози зі сторони держави-агресора Росії».

  Міністр також звернув увагу присутніх не лише на серйозні зрушення у сфері національно патріотичного-виховання, а й на невирішені питання. Тож дав доручення активізувати підготовку обласних програм національно-патріотичного виховання (наразі їх підготували лише 16 областей). Він наголосив на необхідності прозорості та відкритості  процесу підготовки програм і, найважливіше, забезпечення аналізу змісту та якості заходів НПВ на місцях відповідними координаційними радами.

  «Ми жорстко реагуватимемо на кожен випадок нецільового використання коштів. Заходи мають чітко відповідати основним пріоритетам та напрямкам, що визначені в Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді», - попередив Ігор Жданов.