• In English
 • Ігор Жданов: Майбутнє України залежить від знань, цінностей та орієнтирів сьогоднішньої молоді
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 22 лютого 2019 року о 15:37

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов привітав учасників Сьомого Київського безпекового форуму, що 21-22 лютого проходить у Києві.

  «Ми вже маємо покоління молодих людей, які народилися, виросли і формувалися як особистості у незалежній Україні. Мине ще кілька років – і саме нинішня молодь перейматиме на себе управління країною, формуватиме її порядок денний», - наголосив Міністр у своєму виступі перед учасниками форуму.

  На його думку, те, якою ми хочемо бачити свою країну через десятиліття, великою мірою залежить від того, з яким багажем знань, цінностей, орієнтирів, навичок, бачення шляхів розвитку увійде в нову епоху нинішня молодь.

  Ігор Жданов зазначив, що соціологічні дослідження дозволяють чітко окреслити портрет молодого українця та шкалу його цінностей. Це молода людина, яка передусім прагне бути фінансово успішною та незалежною, отримати гарну освіту, мати гідну роботу. Це патріотична молодь, адже 93% молодих людей вважають своєю Батьківщиною Україну, 76% пишаються, що є громадянами своєї країни. Це та молодь, яка зробила свій цивілізаційний вибір на користь європейської та євроатлантичної інтеграції: 64% прагнуть вступу України до Євросоюзу, майже 50% – до НАТО.

  «Європейський та євроатлантичний курс – справа не одного дня. Це кропітка робота, яка займає роки і яка не дається легко, тому проводити її потрібно вже сьогодні і зараз. Варто зазначити, що багато вже зроблено, але планів, які потрібно втілити, ще більше.

  Розуміння важливості бути частиною ЄС та НАТО підсилила також  і  російська агресія в Криму та на сході України, зазначив Міністр: «Ми поступово рухаємося вперед, незважаючи на війну, відновлюємо армію, економіку, проводимо безпрецедентні реформи, на які країна не могла зважитися всі роки незалежності. Багато уваги питанням національно-патріотичного виховання. Переконаний, національно-патріотичне виховання молоді – це невід’ємний елемент національної безпеки України. Адже у сучасних гібридних війнах боротьба ведеться не стільки за території, скільки за розум і думки людей».