Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у Німеччині презентував плани переходу України на систему «зелених» аукціонів

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у Німеччині на «IRENA Innovation Week 2018» представив генеральному директору Аднану Аміну ключові здобутки України у розвитку «чистої» енергетики та плани поетапного переходу на систему аукціонів.

Аднан Амін у свою чергу привітав із набуттям Україною повноцінного членства в IRENA та закликав залучати передовий світовий досвід у стимулюванні розвитку «чистої» енергетики, у тому числі - щодо системи аукціонів.

Разом учасники зустрічі звернули увагу на важливі переваги аукціонів порівняно із іншими механізмами. Так, аукціони дозволяють:

- підвищити конкуренцію між інвесторами;

- запровадити реальну ринкову ціну на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел;

- зменшити цінове навантаження на споживачів;

- зробити ринок більш прогнозованим та передбачуваним.

Також Сергій Савчук поінформував Аднана Аміна про швидке опрацювання Україною досвіду багатьох країн у цьому питанні та розробку відповідного законопроекта.

«Заручившись підтримкою IRENA, Україна має якнайшвидше впроваджувати ефективні механізми виробництва енергії з відновлюваних джерел, за якими працюють провідні країни світу. Це буде ще одним сигналом для інвесторів, що ми керуємось світовими тенденціями для розвитку «чистої» енергетики на користь бізнесу та споживачам», - переконаний Сергій Савчук.

Окрім цього, Сергій Савчук обговорив із Аднаном Аміном концепцію створення в Україні IRENA-центру, що сприятиме налагодженню постійної двосторонньої співпраці.