• In English
 • Глава Нацполіції назвав основні завдання, що стоять перед поліцейськими-кінологами
  Національна поліція України, опубліковано 09 листопада 2018 року о 15:03

  Кінологічні підрозділи працюватимуть на перекриття незаконних каналів надходження зброї і наркотиків до України, а також на притягнення осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів, до відповідальності. Крім того, собак активніше використовуватимуть під час патрулювання вулиць українських міст і сіл. Про це Голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив сьогодні, 9 листопада, під час спільного з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим відкриття кінологічного центру при Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області.

  За словами Голови Національної поліції України, представники кінологічних підрозділів Національної поліції України, які несуть службу на сході держави, є важливим «фільтром». Їхня робота має на меті мінімізацію незаконного переміщення зброї із території, де йде війна, на мирну територію. Другим завданням, що стоїть перед кінологами, є перекриття каналів надходження наркотиків до України. Зокрема, йдеться про запровадження патрульних нарядів з участю кінологів в аеропортах та на залізничних вокзалах.

  «Всі ми з вами користуємося аеропортами і залізничними вокзалами. Там, не привертаючи до себе уваги, поліцейський-кінолог зі службовою собакою виконує превентивну функцію. Таким чином ми мінімізуємо рух нарковмісних препаратів або наркотиків», – зазначив Сергій Князєв.

  За його словами, вітчизняні фахівці допомогли здешевити навчальний процес у кінологічних центрах, розробивши замінники вибухівки і наркотичних речовин. Відтак, якщо раніше такі замінники коштували 96 тисяч гривень, то тепер – 5 тисяч.

  «Це є реальною економією коштів під час навчального процесу», – підкреслив глава Нацполіції.

  Проте найважливішою функцією кінологічних підрозділів, за словами Сергія Князєва, залишається оперативно-розшукова діяльність. В рамках реформування відомства фахівцями була розроблена валіза кінолога, чимось подібна до валізи експерта-криміналіста. Основою розробки такої валізи стали ідеї, реалізовані поліцейськими фахівцями.

  «Кінолог, по суті, є експертом, який вилучає запахові сліди – одорологію. Потім проводиться експертиза, і це є доказом вини або невинуватості особи, яку підозрюють у вчиненні злочину», – зазначив Голова Національної поліції України.

  Ще одним напрямком застосування можливостей кінологічних підрозділів у діяльності поліції є використання собак під час патрулювання вулиць міст і сіл України.  

  «Це велика допомога поліцейському. Суспільство достатньо спокійно, навіть позитивно сприймає поліцейську собаку на вулиці, якщо вона охайна, має сучасне спорядження з написом «поліція». І дорослі, і діти це позитивно сприймають. Тобто превенція є дуже важливою у забезпеченні спокою в містах та областях», – підкреслив глава Нацполіції.