• In English
 • Ефективне та прозоре управління державною власністю є пріоритетом Уряду, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 20:02

  Ефективне управління державними підприємствами, його прозорість та підзвітність є одним з ключових пріоритетів Уряду України.

  Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, виступаючи на круглому столі з питання реформи корпоративного управління державними компаніями, який відбувся в рамках засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) 27 лютого в Києві.

  Міністр наголосив, що на шляху вказаної реформи важливим елементом є ефективна приватизація та залучення інвесторів.

  «Минулого року нам вдалося ухвалити прогресивний, напрацьований спільно з міжнародними партнерами новий Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який передбачає можливість застосування англійського права для посилення захисту інвесторів, запроваджує електронні аукціони для малої приватизації, залучення кращих інвестиційних радників для того, щоб допомогти державі підготувати підприємства до приватизації», - сказав Олександр Саєнко.

  Другим важливим елементом він назвав збільшення ефективності корпоративного управління державними компаніями й наголосив, що міністерства мають позбуватися невластивого їм операційного втручання в діяльність компаній.

  «Для цього у найбільших державних компаніях вже створюються професійні наглядові ради, які мають більшість незалежних представників», - нагадав Міністр.

  Він також повідомив, що вже затверджена рамкова політика власності для державних підприємств і йде робота по її розробці для кожної компанії окремо.

  Міністр підкреслив, що Україна у вказаних питаннях тісно співпрацює з Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD), Європейським банком реконструкції та розвитку, багатьма іншими іноземними партнерами та подякував їм за підтримку й досвід.

  Довідково

   Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ, англ. Extractive Industries Transparency Initiative - ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості управління в ресурсних секторах, який впроваджується у 51-й країні світу та включає такі країни, як Норвегія, Великобританія, Німеччина, Казахстан тощо. 

  У жовтні 2013 року Україна отримала статус країни-кандидата ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ). Метою впровадження ІПВГ в Україні є підвищення рівня прозорості управління природними ресурсами країни - видобуток нафти, газу, вугілля, руди - і розкриття інформації про рівень державних доходів від видобувного сектору економіки.

  Виконання вимог Ініціативи прозорості та публікація звітів є також частиною Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», до якого приєдналась Україна.

  Ефективне та прозоре управління державною власністю є пріоритетом Уряду, – Олександр Саєнко Ефективне та прозоре управління державною власністю є пріоритетом Уряду, – Олександр Саєнко