• In English
 • Дніпропетровщина – це східний комунікаційний логістичний хаб України, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 березня 2019 року о 17:47

  Реформа децентралізації єднає не тільки українців, а й єднає регіони. Це та реформа, яка веде нас до європейських цінностей і до європейської системи менеджменту. На цьому на Раді регіонального розвитку на Дніпропетровщині наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Сьогодні Президент чітко поставив завдання: через послуги, через їхню якість формувати повагу до кожної української родини. Це і питання освіти: впровадження Нової української школи і НОПів, розвиток первинної медичної допомоги у сільській місцевості, розвиток інфраструктури, впровадження інклюзії, впровадження сучасних адміністративних послуг тощо. І мені дуже приємно сказати, що саме Дніпропетровщина є лідером цих процесів. Їх слоган – «не ний, а будуй», стовідсотково себе виправдовує», – зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець підкреслив, що найбільш пріоритетними напрямками розвитку Дніпропетровщини є розвиток сільських територій, залучення бізнесу, енергоефективність, впровадження відновлювальних джерел енергетики. З 2014 року областю скорочено і заміщено споживання газу майже на 20%, і це найкращий показник серед регіонів. Важливою є також переробна галузь і проекти з підтримки фермерства.

  «У чому унікальність Дніпропетровської області? Відповідь проста: фермерські господарства і великі аграрні холдинги працюють на рівних умовах щодо товарного виробництва. Розвиток туризму – Дніпропетровщина, єдиний регіон, який межує з 7 областями, і це перетворює область на східний комунікаційний логістичний хаб всієї України. Це успіх галузей логістики та торгівлі всієї країни. І, до речі, так було завжди: через область проходив шлях «з варягів в греки», «чумацький шлях» – з Криму до Києва. Унікальний потенціал ІТ-сектору Дніпра – це можливість розвитку та успіху банківсько-фінансової сфери України у мовах FinTech-революції. І останнє – унікальна база для підготовки інженерних кадрів», – розповів Геннадій Зубко.

  Він повідомив, що сьогодні у Дніпропетровській області налічується 7 тисяч працівників ІТ-сектору і зростає їх попит щодо інжинірингу та взагалі створення свого продукту.

  «Вже сьогодні ми передаємо досвід Дніпропетровщини іншим областям. І це важливо. Окремо хочу подякувати лідерам ОТГ, лідерам місцевого самоврядування, які взяли на себе дуже непросту відповідальність. Це та команда, яка формується не на два або п’ять, а на 10 і більше років. І той практичний досвід, який ви отримуєте за рахунок впровадження децентралізації, є найціннішим досвідом щодо менеджменту. Дякую вам за цю роботу, і вперед до перемоги!» – наголосив Віце-прем’єр-міністр.