• In English
 • Держгеонадра продадуть на аукціоні 9 ділянок за 100 мільйонів гривень
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 05 березня 2019 року о 13:25

  4 березня в Державній службі геології та надр України відбулася зустріч т. в. о. Голови Держгеонадр Олега Кирилюка з учасниками запуску процесу електронних торгів.

  Під час зустрічі сторони обговорили технічні питання, які виникли в час, коли запустилися перші нафтогазові лоти з продажу надр. 

  В рамках заходу т. в. о. Голови Держгеонадр повідомив, що сьогодні стартувала кампанія із запуску нових лотів на продаж через електронну систему ProZorro.

  «Сьогодні офіційно Держгеонадра оголошують ІІІ електронний аукціон, це не нафтогазові ділянки. Це 9 ділянок, які розташовані в семи областях. Територія з покладами рідкоземельних порід,  бурштину, берилію, графітів, води, глини та вапняків складає більше 545,72 кв. км. Початкова ціна 9 дозволів складає більше 103 млн грн, а сплата за геологічну інформацію – 30 млн грн», - заявив Олег Кирилюк.

  Держгеонадра оголосила дані про такі ділянки:

  • Ястребецька, Семенівська, Юрівська та Пержанське родовище - Житомирська область;
  • Зарічна (Завалівського родовища) – Одеська область;
  • Північне-1 (свердловина №1) – Донецька область;
  • Літятинська – Тернопільська область;
  • Жалянська-2 – Рівненська область;
  • Запоріжжя (свердловина №2-ре) – Запорізька область.

  Також Олег Кирилюк додав, що загалом на 2019 р. Держгеонадра планує виставити 30 нафтогазових ділянок з початковою ціною лотів 2 млрд грн та прогнозованими ресурсами, які складають 130 млрд куб м газу, і площею в 5 тис. кв. км.

  Завдяки рішенням Уряду 6 грудня в Україні стартували перші електронні нафтогазові аукціони. На аукціони було виставлено 10 ділянок надр з ресурсною базою вуглеводнів в 90 млрд куб. м.

  6 березня вже розпочнеться боротьба за 10 ділянок з покладами нафти та газу.

  Нагадаємо, восени 2018 року було погоджено на законодавчому рівні, що з 1 січня 2019 року в Україні всі ділянки надр будуть надаватися виключно на конкурсній основі через систему відкритих електронних торгів "Прозоро.Продажі".

  На заході були присутні  представники «Прозоро.Продажі», Української енергетичної біржі та Асоціації газовидобувних компаній та інших електронних майданчиків. Зустріч проходила в Державній службі геології та надр України.

  Довідково

  Початкова вартість лотів сягає в ІІІ аукціонах від 6 – 60 тис. грн, гарантійний внесок від 1 тис. до 12 млн грн, вартість геологічної інформації від 30 тис. до 22 млн грн, вартість пакета аукціонної документації 4,5  – 72,5 тис. грн, а кожен крок від 2 до 500 тис. грн.