• In English
 • Держенергоефективності та провідна арабська компанія розглянули шляхи інвестування в українські проекти «зеленої» енергетики та переробки сміття

  У м. Абу-Дабі (ОАЕ) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками провідної у відновлюваній енергетиці компанії Masdar обговорив можливості впровадження інвестиційних «зелених» проектів, у т. ч. щодо енергетичної утилізації сміття, саме в Україні.

  Обговорюючи стан та потенціал розвитку відновлюваної енергетики в Україні, сторони акцентували увагу на діючих стимулах у цій сфері, які за останні 4 роки дозволили залучити близько 1,7 млрд євро «зелених» інвестицій. Очікується, що запланований запуск аукціонів на впровадження проектів відновлюваної енергетики створить ефективну конкуренцію на ринку.

  Окрім законодавчих змін, учасники зустрічі розглянули привабливі «зелені» проекти на суму більше 4 млрд євро інвестицій, опубліковані на Інвестиційній карті UAMAP.

  У ході дискусії сторони звернули увагу на перспективність використання значного потенціалу сміття (10 млн тонн на рік) для виробництва енергії в Україні.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися спільно розглянути потенційні проекти з вітрової та гідроенергетики, а також енергетичної утилізації сміття в Україні для опрацювання можливостей їх впровадження за участю арабської компанії.

  Довідково

  Візит до Абу-Дабі (ОАЕ) для участі у заходах Асамблеї IRENA відбувся за сприяння Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України».

  Компанія Masdar, заснована у 2006 р. в ОАЕ, має близько 3 ГВт «зелених» проектів у понад 20 країнах світу загальною вартістю 8,5 млрд доларів. Частка інвестицій компаній – 2,7 млрд доларів.

  Проекти включають встановлення вітрових, сонячних електростанцій, електроакумулюючих систем, а також заводів з генерації енергії із сміття.

  Родзинкою портфеля компанії є будівництво найбільшого у світі екоміста Масдар із використанням енергії з відновлюваних джерел, енергоефективними будівлями, мінімальними викидами вуглецю та переробкою відходів.

  Цікаво, що компанія Masdar також розвивається у напрямі waste-to-energy, уклавши у 2017 р. із компанією Bee’ah угоду щодо будівництва заводу потужністю 30 МВт у м. Шарджа. Завод щороку перероблятиме понад 300 тис. тонн сміття та генеруватиме 240 тис. МВт/год. електроенергії. Такий проект дозволить скорочувати 450 тис. тонн викидів вуглецю та заощаджувати 45 млн м3 газу на рік.