• In English
 • Держенергоефективності презентувало результативні механізми забезпечення енергоефективності ОТГ Полтавщини

  Агентство разом з Регіональним представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні провело семінар для місцевих громад Полтавської області щодо дієвих інструментів з енергоефективності та зменшення енерговитрат.

  Серед пріоритетних питань – активна участь Полтавщини у здешевленні «теплих кредитів».

  Зокрема, у 2019 р. жителі області можуть отримати компенсацію 10% річних за «теплими кредитами». На реалізацію цієї програми у цьому році виділено 1 млн грн, з яких на сьогодні майже всю суму відшкодування виплачено. У відповідь на високу затребуваність програми передбачається збільшити її фінансування.

  Місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» діють ще у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Гадяцькій міській ОТГ, а також у Гадяцькому, Новосанжарському та Чорнухинському районах.

  «Від впровадження місцевих програм співфінансування «теплих кредитів» виграють усі: населення утеплює оселі, заощаджує до 80% вартості енергоефективних проектів, бізнес активізується, економіка міцнішає», - пояснив начальник Управління сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець.

  Як повідомив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, на Полтавщині також опрацьовують особливості енергосервісу в бюджетних установах. Так, визначено 258 потенційних ЕСКО-об’єктів, підписано 9 ЕСКО-контрактів.

  «Полтавщина знаходиться серед першопрохідців у питанні енергосервісу. Так, ще у 2016 р. було укладено 2 ЕСКО-договори на модернізацію котельного обладнання у навчальних закладах с. Попівка та С. Соснівка Миргородського району. За результатами зазначених контрактів середня економія складає 70%», – повідомив про успішність ЕСКО-механізму Олексій Корчміт.

  Крім цього, механізм енергосервісу почали використовувати і ОТГ області. Так, у Мачухівській ОТГ укладено 2 ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах в с. Плоске та с. Калашники. Завдяки цьому в минулому опалювальному сезоні громада зекономила від 15% до 35% енергоресурсів.

  Зауважимо, що в області запроваджуються системи енергоменеджменту в бюджетних установах. Так, з 2018 р. діє обласна система енергомоніторингу в усіх 70 установах обласного підпорядкування.

  Більше того, системи енергоменеджменту/енергомоніторингу діють у 7 громадах (м. Полтава, м. Кременчук, м. Горішні Плавні, м. Миргород, м. Лубни, Пирятинська ОТГ, Лохвицька ОТГ) та ще в 4 ОТГ (Гадяцькій, Засульській, Глобинській, Омельницькій) системи вже розробляються.

  Наприкінці заходу фахівці Держенергоефективності закликали усі РДА, міста та ОТГ регіону впроваджувати програми співфінансування «теплих кредитів», ЕСКО, енергоменеджмент і разом сприяти енергонезалежності країни та всіх громад.