• In English
 • У Держенергоефективності обговорювали підходи до запровадження «зелених» облігацій в Україні

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками GIZ, ПРООН, IFC, банків, інвестиційних компаній провів спільну зустріч, під час якої обговорив законодавчі зміни для запровадження «зелених» облігацій в Україні.

  За даними міжнародної організації Сlimate Bonds Initiative, загальний обсяг розміщення «зелених» облігацій у cвіті у 2018 р. сягнув вже 389 млрд доларів. Це у 2,4 раза більше, ніж у 2017 р., і майже в 1000 разів більше, ніж 10 років тому.

  Увагу цьому інструменту приділяють центральні банки Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ, ОЕСР тощо.

  При цьому майже 2/3 коштів, залучених від випуску «зелених» облігацій, спрямовується на:

  • відновлювану енергетику - 43%;
  • енергоефективність - 24%.

  З огляду на зазначені показники запровадження ринку зелених облігацій в Україні може стати ефективним інструментом:

  • здешевлення фінансових ресурсів на «зелені» проекти;
  • мультиплікатора залучення інвестицій, оскільки «зелені» облігації можуть бути випущені багатьма суб’єктами (Уряд, муніципалітети, банки, міжнародні фінансові організації, спеціалізовані фонди тощо).

  Так, Держенергоефективності спільно з проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку вже розроблено законодавчі норми, які утворюють правові засади для емісії зелених облігацій в Україні.

  Ці норми включено до законопроекту щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

  Наразі учасники наради спільно з міжнародними партнерами дійшли згоди щодо необхідності розробити план заходів із стимулами для запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який відповідатиме міжнародним практикам.