Держаудитслужба протягом січня-лютого попередила порушень у сфері закупівель на 3 млрд грн
Державна аудиторська служба України, опубліковано 14 березня 2018 року о 10:31

За результатами аналізу документів, розміщених в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro та наданих замовниками на запити Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів, протягом січня – лютого 2018 року працівники Держаудитслужби попередили порушень у сфері закупівель на загальну суму понад 3 млрд грн.

Зокрема, через виявлені фінансові порушення відмінено процедур закупівель на суму 2,9 млрд грн та розірвано укладених договорів на суму 0,2 млрд грн.

Серед найтиповіших порушень замовників під час проведення процедур закупівель можна назвати: порушення порядку визначення предмета закупівлі; порушення порядку оприлюднення інформації; безпідставне застосування переговорної процедури закупівлі та безпідставне застосування допорогової закупівлі; оформлення тендерної документації з порушенням вимог законодавства; невідповідність пропозицій учасників кваліфікаційним критеріям та технічним, якісним і кількісним характеристикам предмета закупівлі тощо.

Найкращі результати щодо попередження порушень під час закупівель мають Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області (336,8 млн грн, або 11% від обсягу попереджених порушень в Україні), Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області (303,5 млн грн, або 9,9%), Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області (283,8 млн грн, або 9,3%) та Західний офіс Держаудитслужби (214,5 млн грн, або 7%).

Довідково

Держаудитслужба 2017 року у сфері закупівель попередила порушень на загальну суму майже 17 млрд грн. Зокрема, через виявлені фінансові порушення відмінено конкурсні торги загалом на 15,5 млрд грн. Укладених договорів розірвано на суму 1,3 млрд грн.