• In English
 • Делегація Міноборони України з офіційним візитом відвідала Канаду
  Міністерство оборони України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 11:58

  26 лютого на запрошення заступника Міністра національної оборони (з політичних питань) Канади Пітера Хаммершмідта розпочався робочий візит делегації Міністерства оборони України на чолі із заступником Міністра оборони України з європейської інтеграції Анатолієм Петренком до Канади.

  Головною метою візиту є започаткування українсько-канадського стратегічного діалогу у формі двосторонніх консультацій з оборонних та безпекових  питань на рівні заступників міністрів оборони двох країн.

  У рамках програми першого дня візиту голова української делегації взяв участь у засіданні Постійного комітету з питань безпеки і оборони Парламенту Канади та виступив перед канадськими парламентарями з брифінгом щодо сучасного розвитку безпекової ситуації навколо України, стратегічних завдань реформування оборонного сектору України та перспектив розвитку українсько-канадського співробітництва в оборонній сфері.

  У ході виступу заступник Міністра оборони України з європейської інтеграції зробив особливий наголос на внесенні змін до Основного Закону України щодо курсу на членство в НАТО та ЄС, прискорення практичної реалізації якого вимагає потроєння зусиль українського суспільства та державної влади, а також скоординованої та послідовної підтримки європейської та євроатлантичної спільноти. 

  Після закінчення брифінгу Анатолій Петренко обмінявся думками та відповів на запитання канадських парламентарів щодо еволюції сучасних безпекових загроз, з якими стикаються Україна та західні партнери внаслідок агресивної політики Російської Федерації, а також щодо перспективних напрямів посилення канадської підтримки для розвитку оборонних спроможностей нашої держави.

  Усі присутні на засіданні парламентарі, незважаючи на належність до різних політичних партій Канади, одностайно наголосили на підтримці суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та висловились за необхідність нарощення допомоги для подальшого розвитку спроможностей українських Збройних Сил для стримування агресора.

  Того ж дня відбулася зустріч заступника Міністра оборони України з європейської інтеграції з представниками Таємної ради при Уряді Канади, в ході якої відбувся обмін думками щодо актуальних безпекових та оборонних питань, які становлять спільний інтерес.

  У заходах першого дня візиту взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко та представники Посольства України у Канаді.